MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Belediye, Etkinlikler, Flaş, Genel, Toplum » Ataşehir Belediyesi Engellileri unutmadı
Ataşehir Belediyesi Engellileri unutmadı


Ataşehir Belediyesi tarafından Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında 16 Mayıs’ta yapılması planlanan, fakat Manisa Soma’daki maden faciası sebebiyle ertelenen “Engelsiz Şenlik” 29 Mayıs Perşembe günü yapılacak.  

Tüm engellerin kaldırılacağı Ataşehir’de, şenlik kapsamında 29 Mayıs’ta Ataşehir Nazım Hikmet Parkı’nda 10.00-16.00 saatleri arasında İnteraktif Engelsiz Yaşam Etkinlikleri düzenlenecek.

Engelli çocukların yeteneklerini sergileyecekleri şenlikte, Tomurcuk Vakfı tarafından; Tomurcuk Vakfı Çok Sesli Korosu, Modern Dans Gösterisi, Keçe Yapımı ve Resim Atölyesi yapılacak.

Şenlikte TİV (Türkiye İşitme ve Konuşma Rehabilitasyon Vakfı) tarafından TİV İşitme Engelli Korosu gösterisi ve Ebru Atölye Çalışması yapılacak.

Düşler Akademisi tarafından yapılacak gösterilerde ise; İnteraktif Resim Atölyesi, Mutfak Atölyesi, Ritim Atölyesi, Pandomin Ekibi ve Social İnclusion Band gösterileri olacak.

Ataşehir Belediyesi tarafından uçurtmalar ve balonlarla süslenecek şenlik alanında tüm katılımcılara sıcak yemek, ayran, sandviç, meyve suyu, dondurma ve börek dağıtılacak.

Ayrıca Engelliler Haftası dolayısıyla Ataşehirli öğrencilere, engelliler konusunda bilgilendirme ve farkındalık yaratmak amacıyla; Sosyal Servis (Psikolog, Sosyolog, Sosyal Hizmet Uzmanı) tarafından seminerler verildi.

📆 26 Mayıs 2014 Pazartesi 11:39   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR