MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Genç Yetenek Efe Emre


GENÇ YETENEK EFE EMRE, BİLKENT SENFONİ ORKESTRASI GENÇLİK KONSERİ’NDEKİ PERFORMANSIYLA BEĞENİ TOPLADI

 
Atatürk’ ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı çerçevesinde düzenlenen Bilkent Senfoni Orkestrası Gençlik Konseri’nde, genç yetenek Efe Emre 19 Mayıs’ın yıldızı haline geldi.

 

Önümüzdeki yıl eğitimine Londra’nın en prestijli okulu The Purcell School of Music’te tam burslu olarak devam edecek olan Efe Emre, Bilkent Senfoni Orkestrası Gençlik Konseri Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Konseri’nde solist olarak H. Rzaev’ in Ksilofon için Konçertino’sunu çalarak büyük alkış topladı. Efe Emre’nin öğretmeni Aydin Mecid, H. Rzaev’in bestesini ilk defa 17 yaşında orkestrayla Moskova’da çalmış. Şimdi ise 14 yaşındaki Efe bu besteyi çalarak dikkatleri üzerine çekti.

 
14 yaşındaki genç yetenek Efe Emre’nin yanı sıra, 15 yaşındaki Deniz Aslan ve Billur Olgun da konserde yeteneklerini sergileyen isimler arasında yer aldı. Efe Emre’nin Bilkent Senfoni Orkestrası Gençlik Konseri’ndeki performansıyla ilgili olarak, Gazeteci ve Sanat Yazarı Şefik Kahramankaptan, duygularını dile getirdi:
“Dinlerken içimden ‘İşte Cumhuriyete, Atatürk’e, uygarlığa, insanlığa, sanata, çoksesliliğe yakışır gençlik’ diye geçirmeden duramadım. İlerde içlerinden iyi orkestracıların, oda müzikçilerinin, grup şeflerinin ve parlak solistlerin çıkacağına kuşku yok. Hatta bazıları bu görevleri şimdiden hakkıyla yapıyorlar. Efe Emre, Rızaev’in ksilolofon için konçertinosunda kendini ne denli geliştirdiğini gösterdi. Eğer katılırsa, yakında yarışma başarılarını da duyabiliriz.”

 

 

Efe Emre kimdir?
2000 yılında Ankara’da doğan Efe Emre 2006-2011 yılları arasında Bilkent İhsan Doğramacı Vakfı Özel Bilkent İ. Ö. Okulu’nda eğitim gördü; bu dönemde bateri ve Trompet dersleri aldı. Genç yetenek 2011 yılında Bilkent Müzik ve Bale İ.Ö.Okulu’na kabul edildi, Julian Lupu ile trompet çalıştı; 7.sınıfta kendi isteği ile Vurmalı Çalgılar Sanat dalında Aydın Mecid’in öğrencisi oldu. 2013 yılında Ankara Müzik Festivali kapanış konserinde Mahler’in Binler Senfonisi’nin Türkiye’deki seslendirilişinde çocuk korosunda yer alan Efe Emre; Jasmin Kolberg, Katarzyna Mycka ve Shoko Sakai’nin ustalık sınıflarına katıldı.

 
Mayıs 2013’te 5. Litvanya Uluslararası vurmalı Çalgılar Yarışması’nda ikincilik ödülü alan Efe Emre; Nisan 2014 de Almanya’ nın Bamberg kentinde düzenlenen uluslararası vurmalı çalgılar yarışmasında finae kadar yükseldi.

📆 23 Mayıs 2014 Cuma 11:29   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR