MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Eğitim Birsen’e rekor üye
Eğitim Birsen’e rekor üye


Sayım Bitti, Eğitim Bir Sen’e Rekor Üye

 
Türkiye’de Konfederasyon olarak MEMUR SEN, KAMU SEN ve KESK diye Üç büyük memur sendikası bulunmaktadır. Milli Eğitim de her yıl 15 Mayısta sendikaların üye sayımı yapılmaktadır. Sultanbeyli İlçesinde de sendika üye sayımı yapılıp sonuçlandı.

 

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fesih Sönmez Başkanlığında yapılan sendika üye sayımına sendikalarında temsilcileri hazır bulundu. Sendika üye sayım işlemleri için yapılan toplantıya Eğitim Sen adına katılan olmazken, Eğitim İş adına Ali Gül, Aktif Eğitim Sen adına Selami Şişman, Türk Eğitim Sen adına Selman Öztürk ve Eğitim Bir Sen adına ise Murat ŞİT katıldılar.

 
Yapılan sendika sayım sonuçlarına göre Eğitim İş: 15, Aktif Eğitim Sen: 93, Eğitim Sen: 142, Türk Eğitim Sen: 412 üyeye sahi oldukları görülürken Eğitim Bir Sen’in ise 888 üye ile bütün diğer sendikaların üye sayılarının toplamından çok çok daha fazla olduğu görüldü. Eğitim Bir Sen diğer sendikalara büyük bir fark atarak ilçe de yine söz sahibi olmaya devam ediyor.

 
Sendika üye sayım sonucunda fark atarak yetkisini perçinleyen Eğitim Bir Sen Sultanbeyli İlçe Başkanı Murat ŞİT’in duygu ve düşüncelerini öğrenmek için görüşüne başvurduk. Şit, üye sayımız 4+4+4 eğitim sisteminin bereketidir. 444’ün iki katı olan 888 üye rekordur ve tesadüf değildir diyerek sendikalar ile ilgili bilgiler verdi. Geçen sene Kamu Görevlileri Sendikalarına üye olan kamu personeli sayısı Ağustos ayında yayınlanan Resmi Gazeteye göre, Memur Sen’e bağlı sendikalar 11 hizmet kolunun 10’unda yetkili sendika KESK Sadece Kültür ve Sanat Hizmetleri kolunda yetki sendika olurken, Türkiye Kamu Sen ise, yetkili oldukları tüm hizmet kollarında yetkilerini kaybettiler. Türkiye de toplam memur sayısının yüzde 68’i sendikalı, Memur Sen 650 bin üyeye ulaşırken, Türkiye Kamu Sen 418 bin, KESK ise 240 bin üye de kaldılar.

 
Şit, Biz niye yetkili sendikayız?

 
Zamanında Eğitim Sen 4 yıl, Türk Eğitim Sen 5 yıl yetkili olmalarına rağmen hiçbir kazanımları olmamasına karşın, son 2 yıldır yetkili olan Eğitim Bir Sen sadece Eğitim İş kolunda 30’un üzerinde kazanımı olduğu için yetkiliyiz. Kurulduğumuz günden bu güne kadar darbelere karşı milli iradenin yanında yer aldığımız için yetkiliyiz. Dün derin devletle, bürokratik devletle, çukur devletle ve vesayetçi devletle nasıl uğraşarak millet adına kavga verdiysek, bu günde yine millet adına paralel devlete karşı mücadele edeceğiz. Yıllardır dişimizle tırnağımızla kazıyarak elde ettiğimiz kazanımlarımızın bir yargı darbesiyle kaybolmasına asla müsaade etmeyeceğiz, etmediğimiz için yetkiliyiz. Biz ülkemizin ve insanlığın geleceğini dert edinerek yola çıktığımız için yetkiliyiz. Biz karalama yaparak sendikacılık yapmıyoruz. Başkalarını kötüleyerek asla sendikacılık yapmadık, yapmıyoruz. Biz kendimizi anlatıyoruz. Biz eğitim çalışanları adına kazanıma dönüştürdüğümüz hususları anlatıyoruz. Çamur atmadığımız için yetkiliyiz.

 

Hizmet ettiğimiz için yetkiliyiz. Eğitim çalışanlarından fikrine, sendikasına, siyasi düşüncesine, dinine, diline, mezhebine ve mensubiyetine bakmadan yardım isteyen kim olursa olsun yardım ettiğimiz için yetkiliyiz. Bendensen iyisin başımın tacısın, ayrıcalıklısın, ayrım yapılacaklardansın demediğimiz için, bütün eğitim çalışanlarını kucaklayan kuşatan bir anlayışla yaklaştığımız için yetkiliyiz. Kendi sendikasına üye olduğunda farklı davranan, farklı sendikalara üye olunduğunda ise düşmanlığa başlayanlar gibi olmadığımız için yetkiliyiz. Eğitim Bir Sen üyesi İdarecilerin olduğu okullarda kardeşlik var, huzur var; idarecinin Eğitim Bir Sen üyesi olmadığı üç beş okul var, onlarda da huzursuzluk var, baskı var, sindirme var, canından bezdirme var.
Sözün özü bizde kendimizi anlatıyoruz, bazı sendikalarda karalamak suretiyle de olsa bizi anlattıkları için yetkiliyiz.

📆 23 Mayıs 2014 Cuma 10:51   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR