MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Manşet, Toplum » Ferzan Özpetek Sahan’ı mesken tuttu
Ferzan Özpetek Sahan’ı mesken tuttu


Dünya’nın en ünlü yönetmenleri arasında yer alan Ferzan Özpetek son filmi Serseri Mayınların Türkiye galası için geldiği Gaziantep’te Sahan Şirehan’ı mesken tuttu. Roma’da dostlarının ısrarla tavsiye ettiği Sahan Restoranlar Zincirine bayılan Ferzan Özpetek “Mistik havası ve lezzetli yemekleriyle Sahan Türkiye’nin yurt dışındaki tanıtımında en önemli marka haline gelmiştir. Sayın Tahir Tekin Öztan’ı kutluyorum” dedi.

 

Gaziantep dünya starlarını ağırlamaya devam ederken İtalya’da yaşayan Türk yönetmen Ferzan Özpetek’in son filmi olan ve geçtiğimiz günlerde Berlin Film Festivalinde dünya galası yapılan Serseri Mayınlar adlı filminin Türkiye Galası için geldiği Gaziantep’te Sahan Şirehan’ı mesken tuttu. Gaziantep’te büyük ilgiyle karşılanan ve filmi ilk geceden itibaren yoğun ilgi gören Ferzan Özpetek Gaziantep’te kaldığı süre içerisinde Sahan Şirehan’ı tercih etti. Dünya starı olarak ülkemizin gurur kaynağı haline gelen ünlü yönetmen Roma’da dostlarının Sahan Şirehan’ı tavsiye ettiğini ve en güzel Türk mutfağının Sahan tarafından dünyaya tanıtıldığını vurgulayarak “Türk mutfağının dünyaya tanıtılmasında üstlendiği önemli misyonu başarıyla yerine getiren Sahan markasının yaratıcısı Tahir Tekin Öztan’ı yürekten kutluyorum. Gaziantep’e Serseri Mayınlar adlı filmimin Türkiye galası için geleceğimi söylediğimde dostlarım mutlaka Türkiye’de Sahan’ı tercih etmemi, Sahan Restoranlarının bir dünya markası haline geldiğini ve Türk yemek kültürünün en güzel örneklerini sunduğunu ifade etti. Dostlarımın tavsiyesiyle geldiğim Sahan’da sadece Türk mutfağını değil Gaziantep yöresel yemeklerini de çok beğendim. Gaziantep yemekleri başlı başına bir kültür unsuru. Duyduğum bu lezzetleri Sahan Şİrehan’da tatmak mutluluk verici bir olay. Mistik ve kültür kokan bu güzel mekânda yöresel yemekleri yemek insanı dinlendirirken inanılmaz bir keyif veriyor. Sahan’ı dünya markası haline getiren Sayın Tahir Tekin Öztan’ı yürekten kutluyorum” dedi. Dünyaca ünlü yönetmenin Serseri Mayınlar adlı filminin Türkiye galasının Gaziantep’te yapılmasının önemli bir adım olduğunu ifade eden Sahan Restoranlar Zinciri Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Tekin Öztan “Dünyanın ayakta alkışladığı böyle bir starı Gaziantep’te ve özellikle Sahan’da ağırlamak hepimizi mutlu etmiştir. Filmin galasının Gaziantep’te yapılması kentimizin tanıtımı için önemli bir ivme haline gelmiştir. Yönetmenimiz Ferzan Özpetek’i yürekten kutluyorum. Bir filmini de Gaziantep’te çekmesini diliyorum” dedi. Ünlü yönetmen Ferzan Özpetek’le ülke ve dünya gündemi hakkında uzun uzun sohbet eden Sahan Restoranlar Zinciri Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Tekin Öztan son olarak Almanya’nın Berlin kentinde düzenlene turizm fuarı hakkında da bilgi verdi. Sahan Şirehan’ın kuruluş öyküsünü de Özpetek’le paylaşan Tahir Tekin Öztan “Bir filminizi de Gaziantep’te çekmenizi diliyorum” dedi.

 

Ferzan Özpetek keme kebabı ve şiveydize bayıldı

Serseri Mayınlar adlı filminin galası için geldiği Gaziantep’te Sahan’ı mesken seçen ünlü yönetmen Ferzan Özpetek Gaziantep’te kaldığı iki gece akşam yemeklerinde yöresel Gaziantep yemeklerini tercih etti. Özpetek Mart-Haziran aylarında yetişen ve Gaziantep kebaplarının liste başında yer alan keme kebabını yerken, analı kızlı, ekşili ufak köfte, yuvalama, içli köfte, şiveydiz gibi Gaziantep mutfağının en önemli yemeklerini tercih etti.

Galeri
Etiketler: , ,
📆 22 Mart 2010 Pazartesi 11:17   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR