MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Toplum » Tuzla’ya Ay-yıldızlı tesis geliyor
Tuzla’ya Ay-yıldızlı tesis geliyor


Tuzla, beş yıldız konforunda dev bir sosyal tesise kavuşuyor. Yapımına 2009 yılında başlanan ve 2 bin 200 metrekare kapalı alana kurulu Tuzla Belediyesi Sosyal Tesisleri, Haziran sonu hizmete girecek. Tuzlalılar; tesisi nişan, düğün, nikah ve sünnet gibi özel günlerinde ücretsiz kullanabilecekler.

  Tuzlalıların hafta sonlarını aileleriyle huzur içerisinde geçirebilecekleri Tuzla Belediyesi Sosyal Tesisleri, hızla tamamlanıyor. Cami Mahallesi 35 Pafta 2363 nolu parselde inşaatı devam eden tesisin, Haziran ayı sonuna kadar tamamlanması bekleniyor. Ay-yıldız şeklinde tasarlanan kompleks içerisinde; 120 metrekarelik restaurant, kafeterya, konferans salonu, spor salonu, yürüyüş parkurları ve nikah salonu yer alacak. Daha önce öğretmen evi olarak yapılması planlanan ancak hazine zararına sebebiyet verdiği gerekçesiyle Milli Emlak tarafından Tuzla Belediyesi’ne devredilen tesis, artık tüm Tuzlalılara hizmet verecek. 

 

Tesiste sahiller de halkın hizmetinde olacak

 Tuzla’nın bir sahil kenti olmasına rağmen büyük bir sosyal tesisi olmadığını vurgulayan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, söz konusu projeyle bu eksikliğin giderileceğini söyledi. Sosyal tesis tamamlandığında Tuzlalıların hafta sonlarını burada değerlendireceğini belirten Başkan Yazıcı, “Maalesef 25 km uzunluğunda bir sahili olan Tuzla’da, halkın toplu olarak yararlanabileceği bir tesisi yoktur. Belediye olarak sahilleri halkın hizmetine açmaya kararlıyız. Vatandaş ailesiyle birlikte bu tesislere gelecek, sporunu, yürüyüşünü yapacak, yemeğini yiyip sonra da huzur içerisinde evine gidecek ” dedi.

 

Beş yıldızlı otel hizmeti

 İstanbul’un en güzel sahil şeridinde yapılan tesisin Tuzlalılara kaliteli ve ucuz hizmet vereceğini belirten Yazıcı, tesisin aynı zamanda Google Earth’ten Ay-Yıldız şeklinde görünen tek yapı olduğunun da altını çizdi. Tesisin tamamlanmasının ardından beş yıldızlı otel konforuyla işletileceğini ifade eden Yazıcı; “ Vatandaşlarımızın özel günlerinde, o günün anlam ve önemine binaen ücretsiz hizmet vereceğiz. Tuzlalılar sahile karşı çaylarını yudumlarken hiçbir ücret talep etmeyeceğiz” dedi.

Galeri
📆 24 Mart 2010 Çarşamba 12:30   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR