MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Genel, Toplum » ÖĞ-DER Kısa Film yarışması ödül töreni
ÖĞ-DER Kısa Film yarışması ödül töreni


ÖĞ-DER SENARYO ÖDÜLLERİNİ VERDİ

 

ÖĞDERin düzenlediği Eğitimde Önce Ahlak ve Maneviyat konulu Kısa Film Senaryo Yarışması ödül töreni gerçekleştirildi. Dereceye giren senaryoların filminin çekileceğini dile getiren ÖĞDER Genel Başkanı İsmail Hakkı Akkiraz, İnşallah Müslümanların da Hollywood gibi büyük bir film endüstrisi olacak dedi.

 

Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞDER), bu yıl üçüncüsünü düzenlediği  “Eğitimde Önce Ahlak ve Maneviyat” konulu “Kısa Film Senaryo Yarışması” ödül törenini gerçekleştirdi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, Soma’da hayatını kaybeden maden işçileri için de dua edildi. Başkent Öğretmen Evi’nde yapılan programa Din-Bir-Der Genel Başkanı Muhittin Yıldırım, Cansuyu Genel Başkanı Mustafa Köylü, Eğitim-Bir-Sen Akara Bir Nolu Şube Başkanı Mustafa Kır ve çok sayıda eğitimci katıldı. Jürinin yaptığı değerlendirmeler sonucunda birinciliği “Dört Kelime” adlı senaryosuyla Mehmet Akif Söğüt Kazandı. İkinciliği “Senin Gibi Bir Öğretmen” adlı senaryosuyla Hâkime Akyol aldı. Yarışmanın üçüncüsü ise, “Ruhobur” adlı senaryosu ile Ahmet Güney oldu. Ayrıca yarışmaya katılan üç senaryoda mansiyon ödülü aldı. Mansiyon ödülü alan isimler şöyle: “Bizi Biz Yapan” adlı senaryo ile Ekrem Ayhan Çakay, “Bir Kızıl Yalnızlık” adlı senaryo ile Sertan Aktaş, “Yusuf” adlı senaryo ile Sezgin Altınel.

 

 

iFSADA KARŞI ISLAH ÇALIŞMASI
Dünyada film endüstrisi kullanılarak ifsat çalışmaları yapıldığını kaydeden ÖĞDER Genel Başkanı Akkiraz, bu çalışmaların temelini ırkçı emperyalizmin oluşturduğunu söyledi. Bu ifsat çalışmalarına karşı ÖĞDER’in, ıslah çalışmaları yürüttüğünü dile getiren Akkiraz, “Bugün ırkçı emperyalizm, elinde bulundurduğu insan organizasyonlarıyla ifsat çalışmaları yapıyor. Bu çalışmaları sinema, basın yayın, okul, siyaset ve ilimi kullanarak yapıyor. İnsanlara diyorlar ki ‘sen Âdem’in çocuklarısın günahkâr dünyaya geldin. Aydınlanman lazım. Onu için de üstün insanın kölesi olman lazım. Ben bu üstün insan için maymundan çevrilmiş bir varlığım diyeceksin’. Biz Milli Görüşçüler de bu ırkçı emperyalizme karşı mücadele eden tarafı oluşturuyoruz.   İşte ÖĞDER’de böyle bir hareketin içerisinde bulunan bir kuruluştur ve ifsada karşı ıslah çalışmasında kendisine düşen görevi yapmaya çalışmaktadır” diye konuştu.
Düzenledikleri senaryo yarışmaları ile Müslümanların da iyi senaryolar hazırlayabildiklerini tüm dünyaya göstermeye çalıştıklarını belirten Akkiraz “Biz sorumluluğumuzun gereği olarak eğitimde kısa film yarışması düzenledik. Genellikle bu tür faaliyetleri maneviyatı öncelemeyen bir takım toplum kesimlerinin yaptığını biliyoruz. Biz bu çalışmaları yaptığımız zaman bir takım kimseler güldüler. Bu işi bu noktalara getiren en önemli etken inanma meselesidir. Bu çalışmalarla hedeflemek isteğimiz şey; Müslümanları duyarlı hale getirmek. İnşallah bu senaryolar filme alınacak ve televizyonlarda gösterilecek. İnşallah Müslümanların da Hollywood gibi büyük bir film endüstrisi olacak” dedi.

📆 20 Mayıs 2014 Salı 11:29   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR