MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Teknoloji, Toplum » İBB’DEN 3’üncü Metro Tüneli
İBB’DEN 3’üncü Metro Tüneli


Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı’nın Sanayi Mahallesi-Seyrantepe İstasyonları arasına 3’üncü Metro Tüneli’nin yapımı, 20 Mayıs Salı günü İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılıyor. 9 dakika olan sefer aralığı 4 dakikanın altına düşürüleceği tünel sayesinde Taksim-Seyrantepe istasyonları arasında yolcu kapasitesi saatte 24 binden, 60 bine çıkacak.

 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı’nın Sanayi Mahallesi-Seyrantepe İstasyonları arasına 3’üncü Metro Tüneli yapımını, 20 Mayıs Salı günü başlatıyor. Mevcutta 9 dakika olarak yapılan sefer aralığını 4 dakikanın altına düşürecek olan tünel sayesinde TT Arena’da yapılacak maç ve etkinliklerde Taksim-Seyrantepe ile Hacıosman-Seyrantepe sefer aralığı 2 dakikaya düşecek. Yapılacak üçüncü metro tüneli ile Taksim-Seyrantepe istasyonları arasında yolcu kapasitesi saatte 24 binden, 60 bine çıkacak.

 
Çalışma boyunca Sanayi-Seyrantepe istasyonları arasındaki yolcu taşımacılığı sabah 06:00 ile gece 00:00 saatleri arasında İETT otobüsleriyle ücretsiz olarak yapılacak. Hafta içi yoğun saatlerde Sanayi Mahallesi ve Seyrantepe istasyonlarından karşılıklı her seferde 2’şer otobüs, bunun dışındaki sefer saatlerinde ve hafta sonlarında ise karşılıklı her seferde 1’er otobüs tahsis edilmek suretiyle seferler yapılacak.
Sanayi Mahallesi-Seyrantepe istasyonları arası metro seferleri, 3’üncü Metro Tüneli inşaatı nedeniyle, 20 Mayıs 2014 Salı gününden itibaren 4 ay süreyle yapılamayacak.

İSTANBUL (İHA

📆 17 Mayıs 2014 Cumartesi 12:05   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR