MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Yıldızlardan rekor kan bağışı
Yıldızlardan rekor kan bağışı


YILDIZLILAR’DAN REKOR KAN BAĞIŞI

 
Soma’daki facianın ardından “Bahar Şenlikleri” ile tüm konser ve eğlence aktivitelerini iptal eden Yıldız Teknik Üniversitesi, kan bağışı ile farkındalık yaratacak.

 

Türkiye Soma’da meydana gelen elim facia ile yasa bürünürken, tüm konser ve eğlenceleri iptal eden Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ), kan bağışı kampanyası ile farkındalık yaratacak.
İlk olarak Bahar Şenlikleri olarak bilinen YILDIZFEST’i iptal kararı alan Yıldız Teknik Üniversitesi, YTÜ ve Kızılay işbirliği ile tüm kampüslerde 20 Mayısta Kan Bağışı Günü düzenleyecek.
Bu sayede hem kan bağışının önemini çalışan personel ve öğrencilerin daha iyi algılaması, hem de bu önemin daha pekiştirilmesi ve bilinirliliğini arttırılmasını hedefleyen YTÜ yönetimi, bu sosyal sorumluluk etkinliğini bir rekor denemesi olarak yapacak.
Üniversitenin Kuruluş Yılı olan 1911 sayısını taban olarak alan Yıldızlılar, 2000’in üzerinde bağış ile Bir günde en çok kan bağışı konusunda rekor denemesi yapacak.
Üniversite yönetimi, idari ve akademik personel ve tüm öğrenci kulüpleri tarafından deteklenen kampanyada; tüm yıldızlılar, Soma’da yaşanan faciaya konusunda farkındalık yaratmak ve bu farkındalığı yaratırken toplum yararına iş yapmak konusunda duyarlı olmaya davet edildi.

📆 16 Mayıs 2014 Cuma 11:36   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şeref Bey Döner
ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR