MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Sağlık, Toplum » İstanbul’un tek kaplıcası…!
İstanbul’un tek kaplıcası…!


Tarihten gelen şifa  “  tuzla kaplıcaları ”

Yüz yıllardır  hizmet veren Tuzla kaplıcaları  sağlık ve turizm tesisleri Tarihten gelen memnuniyetiyle hizmet vermeye devam ediyor . Misafirlerine şehrin gürültüsünden uzak  çam ağaçları arasında  huzurlu ve doğal bir tedavi imkanı sunuyor …

Ayrıca  tuzla kaplıcaları  İstanbul’un tek kaplıcaları olma özelliğini taşıyor ve  bu konumu  ile de İstanbul’un gözbebeği olarak karşımıza çıkıyor.Tarihi  kimliği ve modern yapısıyla  İstanbul’ a farklı bir  hizmet imkanı  sunuyor…

Tesis bünyesindeki imkanlar

Tesis bünyesinde konaklama,  bilgisayarla check-up,  kür merkezi, kaplıca havuzu, akupunktur,  içme kürü, inhalasyon kürü, tıbbi masaj,  bitki çayları,  restoran,  perhiz lokantası gibi  hizmetler  verilmektedir.

Ayrıca Uzman doktor  denetiminde  bir çok hastalık açısından  doğal tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

Tesis bünyesinde uygulanan tedaviler:

İçme kürleri

Doğal su ile uygulanan içme kürü tedavisi   insan sağlığı açısından son derece gerekli minerallerin alınmasını sağlıyor :  magnezyum, potasyum, kalsiyum ,sodyum, demir  gibi  böylece mineral eksikliğinden kaynaklanan rahatsızlıklarında önüne geçilmiş olunuyor. Ayrıca kan şekerinin, kan yağlarının düşürülmesi, mide ve bağırsakların kronik iltihapları, sindirim sistemi bozuklukları, şişmanlık ,safra kesesi,  böbrek taşı gibi  hastalıklarında  tedavisinde etkisi görülmektedir.

Akupunktur

Binlerce yıldır  uygulanan en eski  alternatif tedavi  yöntemidir.  Akupunktur İlaçsız tedavi yöntemiyle  bir çok  değişik hastalığı iyileştirebiliyor .  Solunum sistemi hastalıkları, Nörolojik hastalıklar, Göz hastalıkları, kas iskelet sistemi hastalıkları, ( bel ve  boyun fıtığı gibi)  Ağız hastalıkları, sindirim sistemi gibi hastalıklarında  tedavisinde etkili bir yöntemdir .

Tıbbi masaj

Kas-iskelet sinir ve dolaşım sistemini , deri üzerinden yapılan sistemli maniplasyonlar ile  etkileyerek  ve bu sistemlerle  hastalıkların tedavilerine yardımcı olmak amacıyla uygulanan bir tedavi yöntemidir. Tesis bünyesinde tıbbi masaj işinde uzman ve diplomalı masöz-masörler tarafından uygulanmaktadır .  Tıbbi masajlar klasik masaj, aroma terapi masajı, spor masajı, sıcak taş masajı, selülit masajı,  medikal masajı , refleksoloj masajı, lenfa  dranaj ,eselan terapi masajı  gibi başlıca masajları içermektedir .

Check- Up

Organlarımızın fonksiyonel durumlarını var olan veya gelecekte muhtemel olabilecek hastalıkları ön tanı olarak göstermektedir .Uzman doktor tarafından EPG ile check-up tüm vücudun genel potansiyel gücünü ve dengesini de göstermektedir. Check-up yöntemiyle  ayrıca  zaafiyet halindeki organlar  hastalıkları yaratmadan önce  tehlikeyi görmeyi  ve  gerekli tedavi için geç kalınmadan önlemlerin alınmasını sağlanmaktadır .

Spa & Wellness

Tesis bünyesinde ayrıca Türkiye de yeni gelişmekte olan  spa ( Şifalı sular ile yapılan bakım ) uygulanmaktadır. Vücut bakım uygulamalarında ,  maske + masaj  ( yüz bölgesi)   çamur bakımı ( tüm vücut )  yapılmaktadır.

Tesis bünyesinde uygulanan  programlarla çağımızın  hastalıkları haline gelen  bel fıtığı, boyun fıtığı,  kireçlenmeler, osteoartritler,  siyatik, nöropatiler, migren, baş ağrısı, şeker hastalığı, ve ona bağlı sinir eklem adale hastalıkları , astım, bronşit, iktidarsızlık, şişmanlık,  kısırlık gibi hastalıkların tedavileri sağlanmaktadır.

Bütün bu imkanların hepsinden tesis bünyesinde faydalanabiliyorsunuz .

SSK  sevkleri de geçerli

Ayrıca SGK  kayıtlı olan hastaların sevkleri geçerli sayılmaktadır böylece hastalar cüzi bir miktarla tedavilerini yaptırabilmektedirler .

Tuzla kaplıcalarına ulaşım

Ulaşım imkanları da oldukça kolaydır  içmeler  istasyonun 50 m uzağında,  Sabiha gökçen havaalanına ise 17 km uzaklıktadır  ayrıca  tuzla kaplıcası misafirleri için şehrin çeşitli noktalarından hareket eden  ücretsiz servis  hizmeti sunmaktadır .  Eğer sizlerde bütün bu imkanlardan faydalanmak istiyorsanız Tuzla kaplıcasını ziyaret edebilirsiniz….

Sunay TÜFEKÇİ

Galeri
📆 30 Mart 2010 Salı 09:50   ·   💬 2 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“İstanbul’un tek kaplıcası…!” için 2 cevap

  1. neslihan ılgaz dedi ki:

    Gerçekten çok güzel bir yer istanbulun gürültüsünden eser yok doğayla başbaşa son derece güzel bir tedavi olabiyorsunuz kesinlikle herkesin gitmesini tavsiye ediyorum..

  2. deniz aydın dedi ki:

    Evet kesinlikle herkesin gimesini tavsiye ediyorum personelide çokk iyi hepinize şimdiden güzel bir tadevi dilerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR