MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Rüştü Reçber adidas’ın sponsor olduğu sosyal sorumluluk projesini tanıttı
Rüştü Reçber adidas’ın sponsor olduğu sosyal sorumluluk projesini tanıttı


adidas, partneri olduğu ve Resmi Maç Topu’nu ürettiği 2014 FIFA Dünya Kupası için gerçekleştirmekte olduğu bir çok kampanyanın yanı sıra, iletişim çalışmaları kapsamında, Türkiye’de Bir Dilek Tut Derneği ile birlikte sosyal sorumluluk projesine imza attı.

 

 

“Top Sizde” adlı proje için 50 adet 2014 FIFA Dünya Kupası topu adidas Brazuca’yı derneğe bağışladı.

Bu toplar, 2002’de FIFA Dünya Kupası’nda 3. olan adidas’ın sponsor olduğu efsane Türk Milli Takımı kadrosu tarafından imzalandı. Sınırlı sayıda satışa sunulan imzalı topların lansmanı 13 Mayıs Salı günü Sheraton Maslak’ta düzenlenen etkinlikte yapıldı.

2014 Dünya Kupası topu Brazuca’ların yanı sıra efsane takımın futbolcularının özel olarak imzaladığı bir adet 2002 Dünya Kupası topu Fevernova’nın da aynı etkinlikte açık arttırmayla satışa sunulduğu duyuruldu.

Dünya Kupası atmosferinde gerçekleşen etkinlikte, 1970 yılından bu yana tüm FIFA Dünya Kupası toplarını üretmekte olan adidas, bugüne kadar ürettiği tüm toplardan oluşan tarihi top setini sergiledi. Aynı sergide, Dünya Kupası’na katılacak ülkelerin formaları ve büyük boy bir adidas Brazuca maketi de yer aldı.

Proje ile ilgili konuşan Bir Dilek Tut Derneği’nin iyi niyet elçisi Rüştü Reçber: “Dünya Kupası yılı olması sebebiyle futbol ekseninde geliştirilen bu projede satılan her top, hastalıkla mücadele eden bir çocuğun dileğini gerçekleştirecek ve onların hayata umutla bakmasını sağlayacak” dedi.

Her bir topun bir çocuğun hayalinin gerçekleşmesini sağladığı projede adidas Brazuca toplar tanesi 5.000TL’den satışa sunuldu. Tüm gelirinin derneğe kalacağı toplardan satın almak isteyenler 02122598383 no’lu telefondan Semra Bahçekapılı’ya ulaşabilirler.

📆 14 Mayıs 2014 Çarşamba 10:51   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR