MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Genel, Kültür-Sanat, Toplum » Nazım Mehmet “Real Meta-Form” Resim Sergisi
Nazım Mehmet “Real Meta-Form” Resim Sergisi


Nazım Mehmet “Real Meta-Form” Resim Sergisi 4-30 Haziran tarihleri arasında Galeri Selvin’de izleyicilerini bekliyor

 

 

”Nazım Mehmet sanatçı bir aileden gelmektedir. Bakü Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’nde okudu ve aynı okulda yüksek lisans yaptı. 1997 yılından itibaren Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünde çalışmaktadır. Yurtiçi ve yurtdışında 26 kişisel ve 65 karma sergileri bulunan sanatçının eserleri Türkiye, Azerbaycan, ABD, Almanya, İtalya, Danimarka, Lichtenstein, Rusya, Ukrayna, Lituanya, İsrail’deki çeşitli koleksiyonlarında yer almaktadır.

2009 yılında Floransa Sanat Bienali’nde yer alan sanatçı aynı yılda “Moskow İnternational Festival of Art” sanat etkinliğinde Özel Jüri Ödülü aldı. 2010 yılında “London 3. ART BIENNIAL” , Art Addiction Medial Museum tarafından “The Legend “ eseri Diploma of Excellence – Onur Ödülüne layık görünmüştür.

Nazım Mehmet “100 International Contemporary Masters” ,Santa Barbara,USA, 2009; “MASTERS – 100 Contemporary Artists”, İngiltere,Londra,2008; “TRENDS -125 Contemporary Artists”, İngiltere,Londra,2008; “NY ARTS ” New York, USA ,2009,2010; yayınlanan sanatçı katalogları ve sanat dergilerinde yer almaktadır

Nazım Mehmet’in “Desende İnsan Figürü”, Prof. Nurdan Karasu Gökçe ile birlikte “Desen Teknik ve Malzemeleri”, “ Desende Işık ve Gölge”, “Desen Sanatı temel ilkeler ve teorik bilgiler”, “Desen Sanatı uygulama teknikleri ve pratik öneriler” kitapları yayınlanmıştır.

Nazım Mehmet!in “Real Meta-Form” isimli resim sergisini 4-30 Haziran 2014 tarihleri arasında Galeri Selvin’de görebilirsiniz.”

 

Galeri Selvin

Arnavutköy Dere Sok.

No:3

Arnavutköy,

Beşiktaş/İstanbul

 

📆 12 Mayıs 2014 Pazartesi 13:20   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR