MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Kültür-Sanat, Magazin, Manşet, Toplum » Uygurlardan Kartal’da tiyatro keyfi, “Dünya’nın Sonu.net”

Uygurlardan Kartal’da tiyatro keyfi, “Dünya’nın Sonu.net”Behsat ve Suheyl Uygur Kardeşler (Dünyanın Sonu.net) adlı oyunla Kartal’da sahne alıyorlar.

 Kartal Hasan Ali Yucel Kültür Merkezinde sahnelenecek Oyun 8 Mayis 2014 tarihinde saat: 20:30

Gişe telefonu: 02163533778

Oyunda, eski parlak günlerine tekrar dönmeye çalışan, bunalımdaki bir yazar (Ziya) ve ona yardımcı olmaya çalışan beceriksiz ilham perisinin (Tarhun) hikayesi absürt bir dille anlatılıyor.

 

uygur-tiyatrosu

Ziya, “Dünyanın Sonu” adlı, Türkiye’de kıyameti konu alan bir kitap yazmaktadır. Ama aşk acısı ve yaşadığı tıkanma yüzünden kitabını bir türlü bitiremez. Tam umutsuzluğa düştüğü bir anda çıkagelen Tarhun, sanılandan çok farklı, kaba saba “erkek” bir ilham perisidir. İlginç ve aykırı yöntemlerle Ziya’ya kitabı yazmasında yardımcı olmaya çalışır. Konudan konuya atlayan ikili, Ay’ın dünyaya çarpması, Haliç’te mutasyona uğrayıp İstanbul’a saldıran dev midyeler, insanlığın sonunu getiren bir zombi salgını, dünyayı yok eden makinelerin istilası gibi senaryolar arasında cebelleşip durular fakat Ziya aradığını bir türlü bulamaz. Dünyanın sonunu nasıl getirmelidir? Tüm varlığıyla bu sona odaklanmışken, farklı bir sonla hayatı değişir. Dünyanın Sonu’nun sonuyla…

Yazar: Mustafa Arıkoğlu
Yönetmen: Uğur Babürhan
Kostüm: Türkan Kafadar
Koroegrafi: Ömer İbar
Oyuncular: Süheyl Uygur – Behsat Uygur  – Mustafa Önder Keskin, Kahraman Sivri, Nurten İnan

Galeri
📆 07 Mayıs 2014 Çarşamba 17:36   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR