MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Öğrenciler “Yıldız Butik”ten ücretsiz giyinecek
Öğrenciler “Yıldız Butik”ten ücretsiz giyinecek


Yıldız Teknik Üniversitesi’nde açılan Yıldız Butik’te ihtiyaç sahibi öğrenciler ücret ödemeden tüm giyim ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. Yıldız Butik’ten yaklaşık 5 bin yıldızlı faydalanacak.

 
Yıldız Teknik Üniversitesi ve Türk Kızılayı ihtiyaç sahibi öğrencilere çözüm üretti. İşbirliği yapan iki kurum Yıldız Teknik Üniversite’sinin Davutpaşa Kampusü’nde “Yıldız Butik”i hizmete açtı. Öğrencilerin ayakkabıdan kabana, gömlekten çoraba kadar bir giyim mağazasında bulunan tüm kıyafetleri deneyerek ücretsiz olarak alabilecekleri mağazanın yaklaşık 5 bin öğrenciye hizmet vermesi bekleniyor.

 
“10 BİN PARÇA ÜRÜN ÖĞRENCİLERİN HİZMETİNDE”
Butik’in açılışını Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfü Akar ile Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksel birlikte gerçekleştirdi. Ahmet Lütfü Akar, YTÜ ile daha önce de benzer projelere imza attıklarını belirterek “Ancak bu sürekliliği olan bir proje. Yıldız Butik sevgi ve kardeşlik çarşısı olarak kuruldu. Kızılay olarak burada bulunan malzemelerin temini ve organizasyonu ile ilgili bir görev üstlendik. Tamamı sıfır olan ve son derece kaliteli firmalarımızın yaptığı bağışlarla elde edilmiş her türlü giyim eşyası mevcut. Yaklaşık 10 bin parça” dedi.

 
HER ÖĞRENCİNİN İHTİYACI VARDIR
YTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail YükseK de 2 bine yakın öğrenciye üniversite ve YTÜ Vakfı olarak burs verdiklerini belirterek “Biz bu 2 bin burslu öğrencimize öncelik veriyoruz, ancak ayrım yapmıyoruz. İhtiyacı olan her öğrenci bu hizmetten faydalanabilecek. Faydalanacak öğrenci sayısının 5 bini bulmasını bekliyoruz.” dedi.

 
TEK KRİTER YTÜ ÖĞRENCİSİ OLMAK
Bazı firmaların hemen her hafta kendilerini arayarak yeni ürün ihtiyacı olup olmadığını sorduklarını anlatan Yüksek “Yerine gittiğine inanıyorsa gönül rahatlığı ile veriyorlar. Şimdilik mağazadan ürün almanın tek kriteri Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencisi olması. İhtiyacı var mı diye de araştırma içine girmedik” dedi.

📆 02 Mayıs 2014 Cuma 11:48   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR