MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Teknoloji, Toplum » Teknolojik annelere: Parrot Flower Power
Teknolojik annelere: Parrot Flower Power


Bitkilerin ihtiyaçları anında cep telefonunda

Teknolojik annelere: Parrot Flower Power

 

Parrot Flower Power ile artık bitkilerin tüm ihtiyaçları anında cep telefonlarına geliyor. Cep telefonuna indirilen bir uygulamayla, bitkilerin ihtiyaçlarını telefondan anında görmeyi sağlayan Parrot Flower Power Anneler Günü’nde teknolojiye meraklı anneler için bire bir…

 

Dünyanın en saygın bilim dergilerinden Popular Science tarafında 2013 yılında ‘geleceğin ürünü’ seçilen Parrot Flower Power, bitki bakımı konusunda eşsiz olanaklar sunuyor. Mobicom tarafından Türkiye’ye getirilen Parrot Flower Power, teknoloji meraklısı anneler için Anneler Günü’nde farklı bir hediye seçeneği.

Parrot Flower Power, taşıdığı alıcılarla, kullanıldığı saksıdaki nem oranı, ışık yoğunluğu, sıcaklık gibi birçok hayati bilgiyi ölçüp size gönderiyor. Böylece bahçede ya da evde baktığınız bitkilerin tüm ihtiyaçları anında karşılanabiliyor.

Parrot Flower Power’ı bitkinin toprağına yerleştirmek ve akıllı telefona Flower Power uygulamasını indirmek yeterli oluyor. Arşivde bulunan 6000’den fazla bitki içerisinden kullanıcılar kendi bitkilerini seçerek ve anında bitkinin ihtiyaçlarını dinleyebiliyorlar.

‘Botanik bir devrim’ olarak tanımlanan ürün, üzerindeki alıcılar sayesinde toprağın nem durumu, bitkinin gübre ihtiyacı, ortam sıcaklığı, ışık yoğunluğu gibi bitkiler için hayati önem taşıyan bilgileri, anlık olarak ölçüp bluetooth ile cep telefonuna gönderiyor. Cep telefonuna ücretsiz olarak indirilen uygulama sayesinde, bitkilerin anlık ihtiyaçları takip edilip raporlar ve istatistik bilgiler oluşturulabiliyor.

Parrot Flower Power, bitkilerin ihtiyacı olduğu zamanlarda kullanıcıyı uyarabildiği gerçek zamanlı alarm seçenekleri de sunuyor. Bu eşsiz teknoloji sayesinde bitkilerin bakımsız kalması tarihe karışıyor. Parrot Flower Power Apple IOS cihazlarıyla uyumlu çalışıyor. Ürünün hafızasında 6.000 bitki türüyle ilgili bakım bilgileri bulunuyor.

📆 30 Nisan 2014 Çarşamba 11:14   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şeref Bey Döner
ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR