MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Büyükşehir, Flaş, Genel, Toplum » Marmaralı Başkanlar İstanbul’da Buluşuyor
Marmaralı Başkanlar İstanbul’da Buluşuyor


Marmara Belediyeler Birliği Genel Kurulu, 400 Belediye Başkanı ve Meclis Üyesinin katılımıyla İstanbul’da gerçekleştiriliyor.

 

Marmara Belediyeler Birliği 2014 yılı Olağan 1. Genel Kurulu 03 Mayıs 2014 tarihinde Şişli Grand Cevahir Hotel’de gerçekleştiriliyor. Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin açılış konuşmasıyla başlayacak genel kurul kapsamında, belediye başkanları arasında deneyim paylaşımı ve istişare toplantıları gerçekleştirilecek. Aynı zamanda yerel yönetim alanındaki yeni gelişmelerin masaya yatırılacağı program, basına açık olarak gerçekleştirilecek. Program kapsamında Birlik Başkanlığı ile Encümen, Denetim ve İhtisas Komisyonları seçimi de yapılacak.

 

 

BAŞKAN ALTEPE: ORTAK AKILLA HAREKET EDİYORUZ
Marmara Belediyeler Birliği’ne üyeliği bulunan çok sayıda Belediye başkanının katılacağı programla ilgili açıklama yapan Birlik Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Eğitim konusunda referans alınan bir birlik haline geldiğimiz tüm Türkiye tarafından kabul edilmektedir. Belediye başkanlarıyla yapacağımız toplantılarda, hem birlik bünyesinde gerçekleştirilecek eğitim programları, hem de Türk belediyecilik sistemindeki yeni gelişmelerle ilgili istişarede bulunuyor, ortak akılla hareket ediyoruz. Hiçbir şekilde siyasi parti ve görüş ayrımı gözetmediğimiz gibi büyük belediye, küçük belediye önceliği de yapmıyor, tüm belediyelerimizin sorunlarına ve taleplerine eğiliyor, bizi aşan sorunları da Ankara’ya taşıyarak çözüm odaklı bir çalışma idaresi ortaya koyuyoruz” diye konuştu.

 

Genel kurulun, yeni dönemin ilk toplantısı olduğunu ve yeni döneme daha güçlü bir başlangıç için önemli olduğunu belirten Başkan Altepe, “Şehir dışından gelecek olan belediye başkanları ve meclis üyelerimiz için Grand Cevahir Hotel’de gerekli rezervasyon yapılmıştır. Üyelerimizin eksiksiz bir şekilde katılımda bulunacağına inanıyorum” dedi.

Program ile ilgili detaylı bilgi için aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz.

📆 29 Nisan 2014 Salı 13:34   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR