MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Toplum » “ Ana Ben Gidiyom Düşmana Karşı ” Sergisi Nautilus’de..!
“ Ana Ben Gidiyom Düşmana Karşı ” Sergisi Nautilus’de..!


Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi, bu vatan için hayatlarını Çanakkale Savaşı’nda kaybetmiş şehitlerimizin anısına düzenlediği “ANA BEN GİDİYOM DÜŞMANA KARŞI” Sergisi ziyaretçilerden gelen yoğun istek üzerine 31 Mart tarihine kadar uzattı.

Araştırmacı / Koleksiyoner R.Sertaç Kayserilioğlu’nun özel arşivinden Çanakkale Savaşı ile ilgili doküman ve objelerin yer aldığı bu sergide; seferberlik cüzdan ve sefer emirleri, Çanakkale-Gelibolu cephe gerisi ve savaş fotoğrafları, bu savaşta kullanılmış top mermisi kovanları, şarapnel parçaları, havada çarpışan mermiler, süngü, tarih kayıtlı tüfek mermileri, düğmeler, madalyonlar, sağlık malzemeleri, madalyalar, cephe yazışmaları, vb… yer almaktadır.

“Çanakkale – 1. Dünya Savaşı Osmanlı Yazışmaları” ile filateli alanında, altın madalya ve jüri tebrikleri ödülüne sahip R. Sertaç Kayserilioğlu’nun “ANA BEN GİDİYOM DÜŞMANA KARŞI” Sergisi, 15–31 Mart 2010 tarihleri arasında Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’nde 1. Kat sergi alanında ücretsiz olarak sergileniyor.

Zeki Alasya’nın da içinde bulunduğu birçok ünlünün ziyaret ettiği sergi Çanakkale Savaşı ile ilgili bir belgesel niteliği taşımakta ve genç yaşlı herkes tarafından mutlaka görülmelidir.

📆 18 Mart 2010 Perşembe 12:27   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR