MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş, Genel, Toplum » Eğitim Bir Sen Sultanbeyli Şube Başkanı ŞİT, sorunlu değil sorumlu sendikacılık yapıyoruz
Eğitim Bir Sen Sultanbeyli Şube Başkanı ŞİT, sorunlu değil sorumlu sendikacılık yapıyoruz


ŞİT, Sorunlu Değil Sorumlu Sendikacılık Yapıyoruz

 
Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olan Eğitim-Bir-Sen’in Sultanbeyli İlçe Temsilciği genel istişare toplantısı için bir araya geldi. Programa Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı, 4 Nolu Şube Başkan Yardımcıları Gökay Yılmaz, Eğitim Bir Sen Tuzla İlçe Başkanı  Metin Çangır, Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Mehmet Ertaş, Fesih Sönmez ve Mustafa Kara, çok sayıda müdür, müdür yardımcısı ve öğretmen katıldı.

 
Sultanbeyli’de üye çoğunluğuyla yetkili sendika olma özelliğini devam ettiren ve çalışmalarına hız veren Eğitim-Bir-Sen, son zamanlarda Milli Eğitim bünyesinde meydana gelen güncel gelişmeleri değerlendirdi. Toplantıya ev sahipliği yapan Eğitim-Bir-Sen Sultanbeyli İlçe Başkanı Murat ŞİT, Eğitim-Bir-Sen’in ülke genelinde ve Sultanbeyli’de yetkili olduğu gibi etkili bir sendika olduğunun altını çizerek sorunlu değil sorumlu sendikacılık yaptıklarını ve ülke genelinde ve eğitim alanında meydana gelen gelişmelere her zaman duyarlı olduklarını söyledi. Toplantıya katılımın oldukça yoğun olduğu programda Şit, katılımcıların yoğun desteğinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti.

 
Sultanbeyli’ye yeni atanan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar’da katılımcılara bir selamlama konuşması yaptı. Konuşmasında Sultanbeyli’nin eğitimle ilgili geliştirilmesi gereken yönlerini hızı bir şekilde keşfetmeye çalıştıklarını ve çalışmalarına yoğun bir şekilde başladıklarını ifade etti. Eğitim adına atılan adımlarda sendikayı her zaman yanlarında görmek istediklerini söyleyen Çağlar, tüm sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği içerisinde olacaklarını da sözlerine ekledi.
Toplantıya katılarak son zamanlarda tartışılan konulara değinen ve eğitim camiasının kafalarındaki soru işaretlerine açıklık getiren Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı, konuşmasında başta yönetici atama yönetmeliği olmak üzere birçok konuya açıklık getirdi.

 
Yöneticilerde Liyakate Önem Verilmelidir
Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı yönetici atama sisteminde liyakate önem verilmesi ve kabiliyetli yöneticilerin seçilmesine özen gösterilmesi gerektiğini ifade etti. Atamalarda sınavsız olsun olmasın zamanın gereklerini iyi okuyabilen yöneticilerin iş başına gelmesi gerektiğini ifade eden Çakırcı, bu doğrultuda mülakat sistemin getirilebileceğinin de tartışılabilir olduğunu söyledi.

 
Eğiten değil öğüten bir sistemimiz var
Eğitim sisteminin etken değil edilgen bir nesil yetiştirdiğini ifade eden Çakırcı, eğiten değil öğüten, yönetmek için değil yönetilmek için bir nesil yetiştirdiğimizi söyledi. “Zamanın istediğini bu şekilde pasif duran bir nesil değildir. Aktif, sorgulayan ve itiraz eden bir nesildir” diyen Çakırcı, “Anadolu’nun ruhunu taşıyan nesiller yetiştirmenin zamanı gelmiştir” dedi.

 
Bir gecede fakirleşiyoruz
Dünyada adil bir düzenin olmadığını ifade eden Çakırcı, küresel sisteminin mazlumların haklarını elinden alan bir sömürü düzeni olduğunu söyledi. “Bizler dünya ile ilgili sorunlarla uğraşırken kendi iç problemlerimizi unutur duruma geldik. Artık bir gecede fakirleşen bir ülke olmayacağız. Telefon hatlarının okyanus ötesine bağlandığı, insanların özel hayatlarına kadar girildiği bir Türkiye’den daha şeffaf daha güvenilir bir ülke olmak için elimizden geleni yapacağız ve millete operasyon yapanların her zaman karşısında olcağız. Hem ülkemiz için hem de eğitim camiası için elde ettiğimiz kazanımların bir gecede yok olmasına müsaade etmeyeceğiz. Bu nedenle ülkenin başına bela olanlara dur demek bizim en temel vazifemizdir” dedi. Program hatıra fotoğrafı çekilerek son buldu.

📆 25 Nisan 2014 Cuma 11:04   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR