MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Politika, Toplum » Milletvekillerimiz Halkın Kürsüsünde
Milletvekillerimiz Halkın Kürsüsünde


Milletvekillerimiz Halkın Kürsüsünde

 

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Halk Buluşmaları’nı Şişi Eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün katılımıyla gerçekleştirdi. Başkan Kılıç, Maltepeli vatandaşlara İstanbul Milletvekillerinin de Halkın Kürsüsünde vatandaşların sorunlarını dinleyip çözümlerine ortak olacaklarının müjdesini verdi.

 

Milletvekillerimiz Halkın Kürsüsünde Maltepe ile Buluşuyor
Haftalık toplantılarla Maltepeli vatandaşların talep ve önerilerini dinlediği Halk Buluşmaları’nda konuşma yapan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, ilerleyen haftalarda bölge milletvekillerini de davet edeceğini açıkladı. Başkan Kılıç, “Bundan sonraki toplantılarımıza bölge milletvekillerimizi de davet edeceğim. Her hafta sırayla gelip sizleri dinlemelerini sağlayacağım. Öncelikle Maltepe’de Maltepeli hemşerilerimin sorunlarını onlardan dinleyip, onlarla çözeceğiz. Merkezi hükümetin veya siyasi partilerimizin parlamentoda konuşacakları konuları ise Maltepe Halk Kürsüsü’nde konuşacağız. Önceliğimiz Maltepeli hemşerilerimin tüm sorunlarını belediye çatısı altında çözmek. Çözüm aşamalarını Maltepelilerle Sivil Toplum Kuruluşlarıyla ve Milletvekillerimizle oluşturacağız. “Milletvekillerimiz sorunları yerinde dinleyip, çözümlerine ortak olacaklar.” dedi.

 

Sarıgül’den Başkan Kılıç’a Teşekkür
Sabah mesaisine Maltepe’den başlayan Mustafa Sarıgül, Halk Buluşmaları’nda Maltepelilerle bir araya geldi. Parti teşkilatının tüm kademelerine ayrı ayrı teşekkür ederek konuşmasına başlayan Mustafa Sarıgül, “Sevgili Ali Kılıç kardeşimi bu çalışmasından dolayı tebrik ediyorum. Bu saatte yapılan toplantılar muhteşem toplantılardır. Açık mikrofon çok güzel bir uygulamadır. Maltepe’deki başarı grafiğimizin önümüzdeki yıllarda daha da tırmanacağına, Maltepe’nin yerel yönetimlerde çok öncü bir belediye olacağına, yerel yönetimlerde marka olacağına inanıyorum; çünkü dinleyen, koşan ve heyecanı olan bir belediye başkanımız var.” diye konuştu.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ı uzun yıllardan beri tanıyan bir isim olarak Sarıgül, Başkan’ın erken yaşta gittiği Almanya’da Türk vatandaşların sorunlarıyla çok güzel bir şekilde ilgilendiğini belirterek, Berlin ve Münih belediye başkanlarından çok şey öğrendiğinin altını çizdi.

Başarının kararlı, uyumlu ve verimli olmak gibi üç göstergesi olduğuna işaret eden Sarıgül, Maltepe’de ilçe teşkilatı ve belediye başkanının bu üç özellik çerçevesinde başarılı olduklarını belirtti.
“Bu mikrofon hep açık olacak”

 

Halk Buluşmaları’nda açık mikrofona konuşan vatandaşları tek tek dinleyerek not alan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Maltepe’nin sorunlarını Maltepelilerle birlikte çözeceklerini ifade etti. Başkan Kılıç, halkın mikrofonunun hiç kapanmayacağını vurgulayarak, “Arkadaşlarımız ciddi bir şekilde çalışıyorlar, müdürlüklerimizin sorunları takip etmesi konusunda ısrarcı oluyoruz. Maltepe Türkiye’de konuşuluyor, Halk Buluşmaları diğer belediyelere de örnek olmuş durumda. Sabah erken saatte gelip bizlerle birlikte oluyorsunuz, bu güzel ortamda birbirimizi dinliyoruz, tartışıyoruz, çözüme giden yollara ışık tutuyorsunuz. Hepinize teşekkür ediyorum, sevgiyle kucaklıyorum. Bu mikrofon hep açık olacak. Bu platformu demokrasi kürsüsü, açık mikrofon, Maltepe’nin sesi olarak algılıyorum.” dedi.

 

📆 22 Nisan 2014 Salı 12:11   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR