MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Yanan Ormanlık Alana Hayat Verdiler
Yanan Ormanlık Alana Hayat Verdiler


Kurnaköy’de geçen yıl yanan 3 hektarlık orman alanı, çoraklıktan kurtulup  yeşile kavuşuyor. Pendik Belediyesi ve Okan Üniversitesi işbirliği ile bölgeyi eskisi gibi ağaçla buluşturmak üzere 2 bin fıstık çamı dikildi.

 

Pendik Belediyesi ve Okan Üniversitesi tarafından düzenlenen etkinlikte, Kurnaköy Bölgesi’nde 2013 yılında gerçekleşen yangında kuraklaşan 3 hektarlık alanı ormana dönüştürmek üzere fidan dikimi gerçekleştirildi. Okan Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Mimarlık Bölümünde okuyan 50 üniversite öğrencisi yaklaşık 2 bin fıstık çamı fidanını doğaya kazandırdı. Etkinlik öncesi belediye çevre koruma ekipleri fidan ekimi yapılacak alanda yanan ağaçların kurumuş köklerini topraktan temizlemek amacıyla bir dizi çalışma gerçekleştirdi. Belediye çevre koruma ekipleri, yeşil bir çevre için çalışmaların süreceğini belirtti.

Bir ayda Pendik’e 15 bin ağaç

Son bir ay içinde 7’den 70’e her yaştan vatandaşın katıldığı etkinliklerle Pendik’teki boş araziler ve daha önce yanan orman alanları, fıstık çamı, ıhlamur ve sedir ağaçlarıyla donatıldı.  15 bin ağacı toprakla buluşturmayı hedefleyen Pendik Belediyesi, Ahmet Yesevi Mahallesi, Emirli Köyü ve Kurnaköy’de ağaç dikme etkinlikleri düzenlerken, birçok alanı da hem ağaçlandırdı, hem de vatandaşlara ücretsiz fidan dağıttı.

📆 18 Nisan 2014 Cuma 13:34   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR