MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Politika, Toplum » İşçi Partisi Yatağan işçilerini ziyaret etti
İşçi Partisi Yatağan işçilerini ziyaret etti


İşçi Partisi Genel Sekreteri Hasan Basri Özbey, Ankara İl Başkanı Osman Yılmaz ve parti üyelerinin katılımıyla, Yatağan Termik Santralının özelleştirilmesine karşı mücadelelerini Özelleştirme İdaresinin karşısında kurdukları kampta sürdüren Yatağan işçilerine destek ziyaretinde bulundu.

 
İşçi Partisi Genel Sekreteri Özbey’i ve partilileri “Her Yer Yatağan Her Yer Direniş” sloganlarıyla karşılayan işçiler, İşçi Partisi’nin başından beri mücadelelerinin yanında yer aldığını belirterek, Ankara’da da yalnız bırakmayıp destek vermesinden dolayı teşekkür ettiler.

 
Yatağan işçilerine seslenen İşçi Partisi Genel Sekreteri Hasan Basri Özbey, “Sizler Türkiye’nin kahramanlarısınız. Yeni dönemin müjdesini verdiniz. Sizler Mustafa Kemal’in askerleri olup dağa çıktınız. Orada çoban ateşlerini yaktınız. Vatanımıza sahip çıktınız. Vatan mücadelesiyle emek mücadelemizi birleştirdiniz. İşçi Partisi mücadelenizde emrinizdedir. Adı gibi işçinin partisi. Bu mücadeyi, Erdoğanların polisinin baskılarına Abdullah Güllere ve Pansilvanya’daki Gülenlere rağmen kazanacağız. Teslim olmayacağız. Onlara tavsiyemiz gelip millete teslim olsunlar. İlk şu karşı binada yazılı olan tabeladan başlayacağız. Orada Özelleştirme İdaresi Başkanlığı yazmayacak. Orada Kamulaştırma İdaresi yazacak” dedi.

 
Milli ekonomimizin son on iki yılda sıcak para diktasının dört sülük ekonomisi ile derin bir krizin kapısına gelip dayandığını belirten Özbey, sözlerini “Mafya-Tarikat-Gladyo rejimi derin sarsıntıların eşiğinde. Ekonomik bir deprem geliyor. Sistemin efendileri ve uşakları büyük bir çaresizlik içindedirler. Çözümleri yoktur.

 

Artık bu dönemin sonuna geldik. Bir tek bizim, emekçilerin çözümü var. Milli direnme ekonomisi ile üreten, çalışan, mutlu bir Türkiye yaratacağız. Sizler bu yeni dönemin, güzel dönemin işaret fişeği oldunuz. Sizler Mustafa Kemal’in askeriyiz Yatağan’ı sattırmayacağız dediniz. Evet Mustafa Kemal’in askerleri olarak sattırmayacağız. Özelleştirme, yağma, yıkım, işsizlik ve yoksulluk dönemini kapatıyoruz. Özelleştirme değil, kamulaştırma dönemi başlıyor. İşçi sınıfı artık ayağa kalkıyor
İşçilerin, emekçilerin, üretenlerin söz, yetki ve karar sahibi olacağı bir Türkiye’ye gidiyoruz. Emeğin Türkiyesine. Atatürk’ün Türkiyesine. İşçi sınıfımızın önderliğinde saltanat sahiplerini de saltanatı da yıkacağız. Bağımsız, başı dik Türkiye’yi birlikte kuracağız” diye sürdürdü.

📆 16 Nisan 2014 Çarşamba 16:43   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR