MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Genel, Kültür-Sanat, Magazin, Toplum » Moda sahnesinde 14-20 Nisan haftası
Moda sahnesinde 14-20 Nisan haftası


MODA SAHNESİ’NDE 14-20 Nisan Haftası ekinlikleri başladı

 

 

Hamlet
Yönetmenliğini Kemal Aydoğan’ın yaptığı oyunda, Onur Ünsal, Murat Tüzün, Timur Acar, Esra Kızıldoğan, İnan Ulaş Torun, Çağlar Yalçınkaya, Kübra Kip, Hasan Demirtaş ve Alper Baytekin rol almaktadır. Oyunun sahne tasarımı Bengi Günay’a, ışık tasarımı İrfan Varlı’ya ait.
17 Nisan Perşembe 20.30

 

6 Oyuncu Yönetmenini Arıyor
Restoran mı açmalı, dizilerde mi oynamalı? Film işine mi girmeli, tiyatro da mı kalmalı? Gündelik dertlerle, sanatsal dertler arasında oradan oraya savrulan oyuncuların mahrem dünyasına tanıklık eden Steven Berkoff’un oyunu “6 Oyuncu Yönetmenini Arıyor”u, Onur Ünsal çevirdi, Kemal Aydoğan yönetiyor. Mutlu Güney, Ayçe Abana, Esra Kızıldoğan, Onur Ünsal, Timur Acar, Alper Baytekin , Deniz Elmas’ın rol aldığı oyunun sahne tasarımı Bengi Günay, ışık tasarımı İrfan Varlı yapıyor.
19 Nisan Cumartesi 20.30
20 Nisan Pazar 17.00

 

Katil Joe- Tiyatro.İN
Ülkemizde ve tüm dünyada baskın bir şekilde etkisini sürdüren popüler kültüre, anavatanından sert bir eleştiri. Paranın, televizyonun ve uyuşturucunun etkisinde paralize olmuş küçük insanların, traji-komik yaşam çırpınışları. Aşkın ve sevginin başka boyutlarda yaşandığı, “ev’’ kavramının tartışıldığı, temiz ve parlak olanın içindeki pisliği gören çarpıcı bir başkaldırı. Engin Hepileri, Öykü Karayel, Defne Halman, Taner Ölmez ve Mehmet Birkiye’nin rol aldığı KATİL JOE sert ve kanlı bir kara komedi.
15 Nisan Salı 20.30

 

Arturo Ui’nin Önlenebilir Tırmanışı
Brecht’in savaş döneminde yazdığı anti-faşist bir oyun olan “Arturo Ui’nin Önlenebilir Tırmanışı”nı seyirciyle buluşturan Tiyatroadam’ın, bu oyununda; Hitler’in iktidara yürüyüş öyküsü ile ünlü Chicago’lu gangster Al Capone’un öyküsü örtüştürülüyor. Oyunda, günübirlik çıkarlar adına iktidar ve sermaye sahiplerinin yasaları çiğneyerek işbirliği yaptığında; ülke siyasetinin, toplumsal düzenin onarılmaz ve geri dönülemez bir baskı rejimine dönüşebileceği gerçeği gözler önüne seriliyor.
16 Nisan Çarşamba 20.30

 

Jülide Özçelik Konseri
18 Nisan Cuma 20.30

BİGSHOOT
” O karanlığın içinde yüzlerini seçmeye çalıştıkların var ya! Bu insanlar uzaktan geliyor. Her seferinde daha kalabalık, her seferinde daha pahalıya, inanılmaz fedakarlıklar uğruna… Ve halk baştan razı ise; şunlar, bunlar, çünküler, aslındalar… Hayır, hayır… Ben ruhları kurtarmak için değil onları silmek için buradayım… Sallanmaya vakit yok. The show must go on! ”
19 Nisan Cumartesi 18.30

 

KIYIYA OTURMANIN BÖYLESİ
İntikam almak, doğal süreci uzatır, hataları görünür kılar hatta zaman zaman haklı olabilecekken haksız konuma düşersiniz. İntikam almak diye bir şey yoktur; hırs vardır. Hırs kötü birşeydir. Ama beşer hep şaşar.  Akıllanmaz, çünkü acısıyla başa çıkamaz, yenilme duygusundan arınamaz. Sakinlik doğasında yoktur. İntikam peşine düşer. Bildiğimiz sorulardan başlayıp, cevaplarını göstereceğiz. Sanmayın ki, akıllandık, bilgece bir yerden size akıllar vereceğiz. Ne yapıyorsak, intikam hırsımızdan!
20 Nisan Pazar 19.30

📆 15 Nisan 2014 Salı 11:15   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR