MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Atatürk, Bostancı, Eğitim, Flaş, Genel, Toplum » Bostancı Atatürk ortaokulu comenius projesini yaygınlaştırıyor
Bostancı Atatürk ortaokulu comenius projesini yaygınlaştırıyor


Kadıköy ilçesinde Bostancı Atatürk Ortaokulu’nda Ekim 2013 tarihinden itibaren yürütülmekte olan Comenius Projesinin ikinci buluşması 17-23 Mart 2014 tarihlerinde Fransa’da gerçekleştirildi.

 
Avrupa Birliği Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca (Ulusal Ajans, http://www.ua.gov.tr) yürütülen Gençlik Programı kapsamında ve Avrupa Komisyonu’ndan sağlanan hibeyle gerçekleştirililen projenin buluşmasında, Fransa Boulogne’deki ortak okul, Türkiye, İspanya, Almanya, Finlandiya, İtalya’dan toplam 54 öğrenci ve 24 öğretmene ev sahipliği yaptı. Bostancı Atatürk Ortaokulu’ndan 8. Sınıf öğrencileri Arda Tekçam, Orçun Şen, Nurberat Gökmen, Zeynep Serra Alban, Yiğit Doğan, Öğretmenler olarak Semra Arslan, Zülfü Karakaya, Hande Gökçen, Zühal Turanlı ve Birgül Göksal ülkemizi temsilen katıldı
Öğrenciler ilk kez uçağa bindikleri, yeni bir kültürle tanıştıkları ve İngilizce konuşma fırsatı yakaladıkları için çok heyecanlı olduklarını ifade ederken, öğretmenler de bu gezinin öğrencilere çok şey katacağına inandıklarını dile getirdi.

 
6 günlük proje buluşması süresince öğrenciler, Fransız öğrenciler ve aileleri tarafından misafir edildi. Öğrenciler bu ziyarette ülkemizin kültürünü anlattıkları ve onlardan Fransız kültürüne dair bilgi aldıkları için çok mutlu olduklarını ifade ettiler. Program süresince ev sahibi okulu ziyaret eden öğrenciler, derslere alındı ve sportif aktivitelere katıldılar.

 
Her ortak okulun öğrencilerinin hazırladığı “geleneksel oyunların” sergilendiği proje kapsamında şu ana kadar yapılan ve bundan sonra yapılması planlanan çalışmaların değerlendirmesi yapıldı. Öğretmenlere de ayrıca derslerde oyun geliştirmede kullanabilecekler basit programlama dili “Scratch” anlatıldı.
Fransa Hareketliliği sonrası projenin yaygınlaştırılması kapsamında Okul konferans salonunda “Proje Tanıtım Toplantısı” yapıldı. Okul Müdür vekili Semra Arslan, açılış konuşmasında bu projenin Türkiye tanıtımı açısından faydalı olduğunu, öğretmen ve öğrencilerin yeni kültürler tanıdığı ve öğrencilerdeki yabancı dil ilgisinin arttığını belirtti. Sunumu bütün öğretmenler yüksek ilgi ve katılımla dinlediler.

📆 11 Nisan 2014 Cuma 12:03   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR