MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Dünyadan, Flaş, Genel, Manşet, Toplum » Mısır’daki idamlar durdurulsun!
Mısır’daki idamlar durdurulsun!


Dünya ülkelerinin ortak sesi, “ Mısır’daki idamlar durdurulsun, tutuklular serbest bırakılsın!

 

Ak Parti Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından yapılan açıklama da, Mısır’da yapılan askeri darbe sonrası yapılması düşünülen idamlara tepki gösterilmesi gerektiği belirtildi.

“Saygıdeğer Kamuoyu,

Mısır’ın seçimle işbaşına gelen tek Cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi, 3 Temmuz 2013’te kanlı bir darbeyle görevden uzaklaştırıldı. Sonrasında yaşanan çatışmalarda binlerce insan hayatını kaybetti. Tüm dünyanın izlemekle yetindiği, adına “darbe” dahi diyemediği bu süreç dünya demokrasi tarihine kara bir leke olarak yazılmıştır.

Bu hafta ise 529 İhvan-ı Müslimin Hareketi taraftarı, yargılandıkları ikinci duruşmada idama mahkûm edildi. Darbe hükümetinin hukuksuz yargısı tarafından tamamen siyasi mülahazalarla verilmiş olan idam kararları Mısır’daki antidemokratik sürecin yeni bir yansıması olarak karşımızda durmaktadır.

Bizler, AK Parti Gençlik Kolları Dış İlişkiler Başkanlığı’nın davetlisi olarak 22 Mart’tan beri Türkiye’de bulunan ve farklı şehirlerde AK Parti’nin yerel seçim çalışmalarını yakından izleme fırsatı bulan aşağıda ismi yazılı ülkelerin siyasi parti temsilcileri olarak uluslar arası kamuoyunu, bu hukuksuz idam kararlarını durdurmaya davet ediyoruz. Mısır’ın siyasi hayatında tamir edilmesi güç tahribatlara neden olacak idam kararlarının bir an önce kaldırılmasını ve başta Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi olmak üzere tüm siyasilerin serbest bırakılmasını istiyoruz.

Bu vesileyle, 21’inci yüzyılın utanç vesikası olan başta Suriye, Irak, Doğu Türkistan, Filistin ve Arakan olmak üzere yeryüzündeki tüm vahşetlerin son bulması için de uluslar arası kamuoyunu göreve davet ediyoruz.

Saygılarımızla,

Türkiye, Bosna Hersek, Finlandiya, Karadağ, Arnavutluk, Sırbistan, Kosova, Filistin, Makedonya, Libya, Nijer, Moritanya, Azerbaycan, Mısır, Irak, Yemen, Tunus, Malezya, Umman, Bulgaristan, Afganistan, Moldova, Sudan, Romanya, Fas, Cezayir, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Lübnan, Katar ve Maldivler.

📆 07 Nisan 2014 Pazartesi 11:52   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR