MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Eski Yeşilay Kollarına nostaljik buluşma
Eski Yeşilay Kollarına nostaljik buluşma


Türkiye Yeşilay Cemiyeti 94. yılında destekçilerini tarihi bir yolculuğa çıkarıyor. İlkokul yıllarında Yeşilay Kolu Başkanlığı yapmış kişileri bir araya getirerek çocuklukta üstlenilen liderliğin bilinçli bireyler olarak sürdürülmesi amaçlanıyor.

Sağlıklı yaşam için çocukluktan itibaren, liderlik vasıfları ile bağımlılıklarla mücadele edenler “Eski Yeşilay Kolları Bir Araya Geliyor” etkinliğinde buluşacak. Çocukluk yıllarında üstlendikleri misyonu bilinçli bireyler olarak devam ettirecek olan Yeşilay Kolları bu buluşma ile hem nostaljik bir yolculuğa çıkacak hem de çalışmalarına kaldıkları yerden Yeşilay çatısı altında devam etme olanağı bulacaklar.

Sosyal medya üzerinden duyurulan buluşma için eski başkanlar Yeşilay kolluklu fotoğrafları ile facebook’ta kurulan gruba fotoğraflarını gönderecekler. Eski Yeşilay Başkanları geçmişi anmak ve geleceğe dair yeni projelerde bir arada çalışmalara başlamak için 20 Nisan 2014 Pazar günü saat 11.00’da Yeşilay Genel Merkezi/Sepetçiler Kasrı’nda buluşacak. Merkezdeki buluşmanın ardından sağlık gönüllüleri kendileri için düzenlenen yemekli tekne turuna katılacaklar.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti hakkında

Türkiye Yeşilay Cemiyeti, 5 Mart 1920 tarihinde merkezi İstanbul’da olmak üzere “Hilâl-i Ahdar” adıyla kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur. Bağımlılıklarla mücadelede Türkiye’yi örnek ve lider bir ülke yapmak vizyonuyla çalışan Yeşilay, çalışmalarında insan onurunu ve saygınlığını temel alan, toplumu ve gençliği ayrım gözetmeden zararlı alışkanlıklardan korumak için çalışan, milli ve ahlaki değerleri gözeterek ve bilimsel metotlar kullanarak tütün, alkol, uyuşturucu madde, kumar ve teknoloji bağımlılığıyla mücadele eden; önleyici ve rehabilite edici çalışmalar yapan bir halk sağlığı kuruluşudur.
Yeşilay’ın Türkiye genelinde 40 şubesi ve 100 temsilciliği bulunmaktadır. Toplumu bağımlılıklardan korumak ve bilinçlendirmek için yaptığı çalışmalar nedeniyle Yeşilay, 1934 yılından bu yana “Kamuya Yararlı Cemiyetler” arasında yer almaktadır.

Yeşilay;
–  Birleşmiş Milletler (BM)  Ekonomik Sosyal Konsey (ECOSOC )’de Özel Danışmanlık Statüsüne sahiptir.
–  Avrupa Alkol Politikaları Birliği (EUROCARE) üyesidir.
– Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı (EFQM) “Mükemmeliyette Kararlılık” belgesine sahiptir.

 

📆 02 Nisan 2014 Çarşamba 11:15   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR