MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Fikirtepe, Flaş, Genel, Teknoloji, Toplum » Fikirtepe’de Teknik Yapı’nın Concord rüzgarı esti
Fikirtepe’de Teknik Yapı’nın Concord rüzgarı esti


Teknik Yapı, Türkiye’deki kentsel dönüşüm projelerinin pilot uygulaması olan Fikirtepe’de marka gücünü konuşturdu. Fikirtepe’de, ruhsat ve tüm izinleri alınarak satışa çıkan ilk proje unvanını taşıyan Concord İstanbul’un yüzde 52’si 10 günde satıldı.
Teknik Yapı, toplamda 1.175 rezidans daireden oluşan Concord İstanbul projesinin ilk etabını oluşturan 622 rezidansın yüzde 52’sini gelen yoğun talep sonucunda ilk 10 günde sattı. Concord İstanbul’un Anadolu Yakası ve Kadıköy’ün merkezinde konumlanmasına ek olarak hem homeofis hem de rezidans özelliği taşıması, yatırımcıların ve yaşam amacıyla talepte bulunanların tercihi oldu. Yıllardır teknik yapıdan sürekli daire alan Teknik Yapı dostları ve onların tavsiye ettiği kişiler bu başarıda önemli rol oynadı.
Concord İstanbul’un birden fazla avantaj sağladığı için böyle bir satış başarısı yakaladığını ifade eden Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım “Türkiye’nin ilk kentsel dönüşüm projesi olduğu için, projemize İstanbul dışından gelenler bile oldu. Bağdat caddesinde oturup, 10 yıl sonrasına yatırım yapanlar var. Önümüzdeki yıllarda Anadolu yakasının ticaret merkezi olacağını düşünen ve homeofis ihtiyacını şimdiden karşılamak isteyen kurumsal firmalar da daire sahibi olanlar arasında yer aldı” açıklamasını yaptı.
Concord İstanbul’un Anadolu Yakası’nın gözde lokasyonu Kadıköy’de yükseldiğine dikkat çeken Durbakayım projenin bölgesel avantajlarını şöyle sıraladı;
–    E5 karayoluna paralel ve (E5’e direkt çıkış yapılacağına yönelik planlamalar var),
–    İki metro durağı arasındaki mesafe yaya olarak 5 dakika,
–    1. ve 2. köprü bağlantılarına araçla 15-20 dakika,
–    Hem denize hem de İstanbul’un en işlek caddesi Bağdat’a komşu.
‘Yaşamak için satın aldılar’
Yaşam amaçlı taleplerin öne çıktığını belirten Umut Durbakayım, gerçekleşen satışlardaki 27 – 37 yaş arası genç nüfus oranının yüzde 35 seviyesinde olduğunu kaydetti. Durbakayım. Yeni çiftler ve çocuksuz aile ağırlığının hakim olduğu satışlarda 1+1 tipi rezidansların da 2+1 ve 3+1 tiplerinde olduğu gibi yaşam alanı olarak görüldüğünü belirtti.
Concord İstanbul’dan daire alanların ortak izlenimi ise; mimari tasarım, kullanılan malzeme, sosyal donatı olarak beklentilerin üzerine çıktığı yönünde. Buna ek olarak bölge şartlarına göre metrekare satış fiyatının doğru lokasyon ve doğru fiyatlandırma açısından makul seviyelerde olduğunun altı çizildi.
Refah bir yaşam alanı sunan rezidans dairelerde tavan yüksekliği net 2.78 metre olarak dikkat çekerken, otel ve tatil köylerinde olduğu gibi kanal tipi klima sistemi, oda ve salonlarda hazır olarak teslim edilecek. Tüm daire cephelerin yüzde 75’i cam olan ve gün ışığından faydalanacak olan rezidans sahipleri, ayrıca beş katlı kapalı otoparkta en az bir araçlık alana sahip olacak.

Etiketler:
📆 01 Nisan 2014 Salı 12:21   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR