MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Magazin, Manşet, Toplum » Muhteşem Yüzyılın Paşası Gündemden Düşmüyor
Muhteşem Yüzyılın Paşası Gündemden Düşmüyor


 

Ekranların fenomen dizi filmi Muhteşem Yüzyılın sevilen oyuncusu Yetkin Dikinciler, bu kez sinema filmiyle gündeme geldi. Yetkin Dikinciler, Kanuni Sultan Süleyman’ın (Halit Ergenç) kız kardeşi Fatma Sultan (Meltem Cumbul) ile evlenerek, Kara Ahmed Paşa karakterini canlandırdı ve “Damat” ünvanına sahip oldu. Çeşitli entrikaların ortasında kalan Damat Kara Ahmet Paşa (Yetkin Dikinciler) Sultan Süleyman tarafından siyah hilat giydirilerek idam edildi. Dizi film boyunca hep gündemde olan Yetkin Dikinciler, çalışmanın son bulmasının ardından sinema filmi “Kızım İçin” ile beyaz perdede boy gösterecek. Başarılı oyunculuğu ve iyi projelerde yer almasıyla hep gündemde kalmayı başaran Yetkin Dikinciler, Avşar film ve On Numara Yapım’ın birlikte üstlendikleri sinema filmiyle de uzun süre konuşulacağa benziyor. Ayrıldığı eşinden olan kızının yıllar sonra karşısına çıkan baba karakterini canlandıran Yetkin Dikinciler, izleyiciyi şaşırtırken derin düşüncelere de sevk edecek. Seden ailesinin üçüncü kuşak sinemacısı Kemal Seden ise film için “Yeşilçam filmlerini özleyenler o tadı bu filmde bulacaklar” diyerek önemli bir iddiayı dile getirdi. Farklı konusu, güçlü oyuncuları ve yönetmeni Hakan Aksun’un başarılı çalışmasıyla “Kızım İçin” 28 Mart’ta izleyicisiyle buluşuyor.

 

Filmin Konusu:

 

Kırklı yaşların ortasındaki Tuncer, yıllar önce karısından boşanıp kendi hayatına yönelmiştir. Babasının varlığından habersiz büyüyen Tuba ise 18 yaşını doldurmasına üç hafta kala, bir anda karşısında Tuncer’i bulur. Onunla birlikte hayallerini aşan bir yolculuğa çıkar. Tuba, ilginç yolculukta, babası olduğunu iddia eden deli dolu ve gizemli Tuncer’i tanırken, büyük sürprizlerle karşılaşacaktır. Bir yandan hayatında eksikliğini hissettiği sevgilerle, diğer yandan aşkla tanışacaktır.

 

Babasıyla ilgili tek bir anısı bile olmayan Tuba için anılarda kalacak “an”lar inşa etmeye çalışır Tuncer. Çünkü hayat, yaşanamayanlara hayıflanmak değildir… Yaşananlardan hatıralarda kalandır!

 

📆 26 Mart 2014 Çarşamba 15:28   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR