MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Manşet, Toplum » Kadıköy’de Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşu kutlandı
Kadıköy’de Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşu kutlandı


Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yıldönümü, Kadıköy Meydanı’nda coşkuyla kutlandı.
Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında bir grup Erzurumlu, Kadıköy Meydanı’nda bir araya geldi. Etkinliğe, yoldan geçen vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi.

Vakıf Başkanı Muammer Alemdaroğlu ve Başkan Yardımcısı Neşe Şairoğlu’nun da hazır bulunduğu etkinlik, Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı. Daha sonra şehirler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açıklama yapan Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkan Yardımcısı Neşe Şairoğlu, “Manevi mirasımızın dününü, bugüne aktararak yarınlara ışık tutacağı için huzur ve güven içerisinde birlik ve beraberliğimizi vakfımızın bulunduğu Kadıköy Meydanı’ndan duygularımızın katmer katmer coştuğu bir sevdayla sergiliyoruz” dedi.

Etkinlik kapsamında Erzurumlu şair ve yazar Zinnur Tiryaki, bir şiir okudu. Bu sırada peşrev eşliğinde Pendik Belediyesi Halk Oyunları ekibi de bir gösteri sundu. Kartal Halk Eğitim Merkezi Yıldızlar ekibinin sergilediği, Erzurum yöresine ait halk oyunları da büyük ilgi gördü.

25 haber

📆 13 Mart 2010 Cumartesi 09:54   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR