MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Bostancı, Manşet, Toplum » Maltepe’de Şölen Öncesi Birlik Mesajı

Maltepe’de Şölen Öncesi Birlik MesajıMaltepe Erzurumlular Vakfı ve Kadıköy İstanbul Erzurumlular Vakfı beraberinde düzenlenen Herefene proğramına siyasiler yanında Erzurumlular akın etti.
Merkezi Maltepede bulunan Erzurumlular vakfı ile İstanbul Erzurumlular vakfı geleneksel hale gelen herfeneleri artık birlikte yapacaklar. Birlikteliğin ilkini Maltepedeki vakıf merkezin yaptıkları herfenenin ikincisini İstanbul Erzurumlular vakfının Kadıköydeki merkezinde yapılacağını açıkladılar.
Herfenede konuşma yapan Vakıf Başkanı Süha Dengizek “Vakfımız hiçbir siyasi partinin arka bahçesi veya oy potansiyel deposu değildir. Burası Erzurumlular Vakfıdır Siyaset üstüdür ve her siyasi partiye de açıktır” dedi.
9 Mart’ta Bostancı gösteri merkezinde düzenlenecek olan Büyük Erzurum Şöleni öncesi yapılan herefene proğramına MHP, CHP ve AK Parti Maltepe Belediyesi başkan adayları da katıldı. Programda iki vakıf adına güzel kareler oluşurken yıllardır özlenilen birlikteliğin ilk sinyalleride verilmiş oldu.
Proğramda konuşma yapan Maltepe Erzurumlular Vakıf Başkanı Suha Dengizek; gelecek günlerde tüm Erzurumluların bir araya gelmesi için gayret edeceklerini söyledi. Ayrıca İstanbul Erzurumlular Vakıf Başkanı Mehmet Seven’i de mikrofona davet eden Başkan Dengizek 9 Mart’taki şölen için tüm Erzurumluları Bostancı Gösteri Merkezine davet etti.
Proğramda konuşma yapan İstanbul Kadıköy Erzurumlular Vakıf Başkanı Mehmet Seven ‘’Birlik ve beraberliği bu güne getiren tüm büyüklerimize Allahtan rahmet diliyorum.Bize düşen bu birlik ve beraberliği en iyi şekilde ileriye götürmek düşüyor.Başkanım Suha Dengizek telefonla beni arayarak bu herefeneyi ortaklaşa yapalım dedi.Ben bu teklif karşısında çok mutlu oldum.İnşallah ilerleyen günlerde bu bereberlik ve birlik adına önemli adımlar atacağımızı da belirtmek istiyorum.” Dedi.
Proğrama katılan bir önemli isimde Bekçi Bekir lakabı ile Seksenler dizisinde rol alan Hacı Ali Konuk’tu.Hacı Ali Konuk; Erzurumlu olmaktan gurur duyduğunu söylerken bu türdeki organizasyonların İstanbul’da daha çok yapılamasını istedi.
Maltepe Erzurumlular Vakfında sahne alan TRT’nin önemli isimlerinden Lütfü Ortakale ve son günlerde adından sıkça söz ettiren sanatçı Ayaz Toprak’da misafirlere keyifli dakikalar yaşattı. Proğramda ikramlar olurken Maltepe Vakfına gelen siyasilerde İstanbul’da yaşayan Erzurumluların önemini bir kez daha kanıtlamış oldu. Maltepe MHP Belediye Başkan Adayı Arif Tevetoğlu, Maltepe Ak Parti Belediye Başkan Adayı Prof.Dr Edibe Sözen ve CHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Ali Kılıç’ın ise ortak sözleri Erzurumluların bu ülkenin yıkılmaz kalesi olduğuydu.ERZURUM (İHA)

 

📆 07 Mart 2014 Cuma 09:39   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR