MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Magazin, Manşet, Toplum » Russell Crowe: “En Sevdiğim Türk Yemeği Köfte”
Russell Crowe: “En Sevdiğim Türk Yemeği Köfte”Ünlü Oyuncu, Filminin Çekimlerine Haydarpaşa Garı’nda Devam Etti

Yönetmenliğini ve başrolünü üstlendiği ‘The Water Diviner’in (Su Bulucu) adlı filmin çekimlerine İstanbul’da devam eden Russell Crowe, en sevdiği Türk yemeğinin köfte olduğunu söyledi.
Dünyaca ünlü yönetmen ve oyuncu Russell Crowe’un yönetmenliğini ve başrolünü üstlendiği ‘The Water Diviner’in (Su Bulucu) adlı filmin çekimlerine İstanbul’da devam ediyor. Çekimlere üçüncü gününde bu kez Haydarpaşa Garı’nda devam edildi. 1919 yılında geçen dönem filminin çekimleri nedeniyle Haydarpaşa Garı o dönemki halini yansıtan şekilde hazırlandı. Garın yan tarafında pazar yeri şeklinde bir sokak oluşturuldu. Döneme ait askeri bir otomobil, fayton ve küçük baş hayvanlar da sahnenin çekimi için getirildi.
Çekimlere ara verildikten sonra gazetecilerin karşısına geçen Russell Crowe, soruları yanıtladı. Çekimlerin iyi gittiğini belirten Crowe, “Çok güzel, harika gidiyor. 5 haftadır Sydney’deki stüdyoda çalışmalarımıza başlamıştık ve şimdi de Türkiye’de 3 hafta sürecek çekimlerimize başladık. Gerçekten çok iyi gidiyor. Aktörlerin oynadığı roller beni çok mutlu etti” dedi.
“İstanbul’u nasıl buldunuz?” sorusu üzerine ise Crowe, “İstanbul dünyadaki en büyülü şehirlerden biri. Mimarisi itibariyle çok güzel bir şehir ve burada olmak bana heyecan veriyor. Son bir yılda 4’üncü defa İstanbul’a geldim” şeklinde konuştu.
Russell Crowe, en sevdiği Tük yemeğinin ise köfte olduğunu söyledi. Çekimler nedeniyle 3 hafta daha Türkiye’de kalacağını ifade eden Crowe, “Bir hafta İstanbul’da ve 2 hafta Fethiye’de kalacağız. Daha sonra ise ben Noah filminin tanıtımları için Moskova, Rio de Janerio, Los Angeles, New York, Londra ve Paris’e gideceğim” diye konuştu.
Cem Yılmaz ve Yılmaz Erdoğan hakkında neler düşündüğü sorulan ünlü oyuncu, “Gerçekten çok özel insanlar. Harika bir oyuncular, kendileriyle çok eğlenceli zamanlar geçirdik. Kendileriyle de çok kısa süre içinde yakın arkadaşlıklar kurduk. Kendileriyle buluştuğum zaman da iş ahlaklarından çok etkilendim” dedi.
Crowe, filmin yıl sonunda vizyona girmesini hedeflediklerini sözlerine ekledi.İSTANBUL (İHA)

 

📆 28 Şubat 2014 Cuma 15:50   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR