MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Politika, Toplum » Efsane belediyecilik yeniden başlayacak
Efsane belediyecilik yeniden başlayacak


 

Erol Belen ve Yılmaz Bayat seçim çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

 

30 Mart yerel seçimleri yaklaşırken, Üsküdar’da seçimlerin iddialı partisi Saadet’te çalışmalar artarak devam ediyor. Saadet Partisi Üsküdar Belediye Başkan Adayı Erol Belen ve Saadet Partisi Üsküdar Belediye Meclis Üyesi Adayı Yılmaz Bayat çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

 

Belen ve Bayat ikilisine Üsküdarlılar’ın ilgisi büyük olurken, Yavuztürk Mahallesi’ndeki halkın teveccühü ise adeta bir sevgi seline dönüştü.

 

Bayat: Efsane belediyecilik yeniden başlayacak

 

Çalışmalar esnasında açıklamalarda bulunan Yılmaz Bayat 1994-2004 yılları arasında Üsküdar Belediyesi’nin efsane, öncü ve kaliteli hizmetlere imza attığını ifade etti. Üsküdar’ı tepeden inmeci bir anlayışla değil halk ile birlikte yönettiklerini de ifade eden Bayat, “Üsküdar’ı halk günleri ve halk meclisleri vasıtasıyla sizlerle birlikte yönettik. Onyılda yüz bin Üsküdarlı bizimle yüz yüze görüşme imkânı buldu. Bizler adil, şeffaf, sorumluluk sahibi, hesap verebilen bir yönetim anlayışı ile ayrımcılık ve partizanlık yapmadan sizlere hizmet ettik. Üsküdar, tarihi yapısına uygun olarak, spor, eğitim, kültür ve sanatta öncü, sağlıkta önemli bir merkez oldu. Halka hizmet, halkla birlikte ve halk için yapıldı” şeklinde konuştu.

 

Belen: Herkes adil bir yönetime kavuşacak

 

Seçim çalışmaları sırasında halka seslenen Saadet Partisi Üsküdar Belediye Başkan Adayı Erol Belen hizmette partizanlık yapmayacaklarını belirterek, “Bizler Üsküdar belediyesini halkımızla birlikte yönetmek üzere devraldığımız gün işi ehline vereceğiz. Bize emanet edilen paraya ve belediye mülküne, yetim malına sahip çıkar gibi sahip çıkacağız. Hizmette partizanlık yapmayacağız. İsraf etmeyeceğiz. Yemeyeceğiz ve yedirmeyeğiz” dedi.

 

Belediyecilik anlayışlarının temellerini de açıklayan Belen, “Bizim belediyeciğimizin temelinde, adalet, şeffaflık, hesap verme, hakkı üstün tutma, doğruluk, halka adil ve dürüst davranma vardır” diye konuştu.

 

 

📆 27 Şubat 2014 Perşembe 10:24   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR