MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Büyükşehir, Flaş, Spor, Toplum » Anadolu Yıldızlarını Uğurladık
Anadolu Yıldızlarını Uğurladık


Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğümüz tarafından hayata geçirilen “Anadolu Yıldızlar Ligi” projesi kapsamında 44 Anadolu Yıldızını Kocaeli’ne uğurladık.

 

Sporun tabana yaygınlaştırılması, daha fazla müsabakanın yapılması, kulüplere ve milli takımlara alt yapı oluşturulması, TOHM ( Türkiye Olimpik Hazırlama Merkezi ) ‘a sporcu kazandırılması, ulusal düzeyde sürdürülebilir yetenek takip sistemi oluşturulması gibi hedefler doğrultusunda Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan ” Anadolu Yıldızlar Ligi ” Projesi hayata geçirildi. Proje kapsamında 22-23 Şubat 2014 tarihlerinde Kocaeli’nde düzenlenecek müsabakalara  11 Avrupa Yakası erkek, 11 Avrupa Yakası kız, 11 Anadolu erkek, 11 Anadolu kız olmak üzere toplamda 44 karateci Kocaeli’ndeki müsabakalara katılacak.  Kafilede 44 sporcunun yanı sıra 4 antrenör ve 4 idareci bulunuyor.

 

Anadolu Yıldızlar Ligi müsabakaları öncesi İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İbrahim İlhami Koç’u ziyaret eden sporcular İl Müdürüne başarı sözü verdi. Müsabakalarda ellerinden gelen gayreti göstereceklerini ifade eden ‘Yıldızlar’ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İbrahim İlhami Koç ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğümüzce hayata geçirilen “Anadolu Yıldızları Ligi” projesinin önemine değinen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İbrahim İlhami Koç, Bakanlığımız ve Genel Müdürlüğümüz tarafından hayata geçirilen projenin toplumda sporun tabana yayılması ve yaygınlaştırılması, gelecekte farklı branşlarda başarılı sporcuların yetiştirilmesine katkı sağlayacağına dikkat çekti.

 

 

 

📆 21 Şubat 2014 Cuma 15:09   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR