MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Etkinlikler, Manşet, Toplum » Dünya Okulu Özel Marmara Koleji’nde 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul Etkinlikleri
Dünya Okulu Özel Marmara Koleji’nde 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul Etkinlikleri


Özel Marmara Koleji’nin uluslararası projelerdeki yoğunluğu artarak devam ediyor. 1-12 Mart 2010 tarihleri arasında Hollanda, Macaristan, Yunanistan ve Polonya’dan yaklaşık 45 öğrenci ve öğretmen “Farklılıklardan Bütünlüğe” ve “Neden Avrupalı Olmalıyız?” başlıklı iki ayrı proje için Dünya Okulu Özel Marmara Koleji’nde buluştular.

2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul etkinliğiyle daha da önem kazanan bu buluşma kapsamında Marmara Eğitim Kurumuna  gelen misafirler çeşitli eğitim, kültür faaliyetleri ve gezilerle Türk Kültürünü yakından tanıdılar. Türk Ebru Sanatı, Seramik gibi geleneksel sanatları öğrenen ve uygulamalarını yapan öğrenci ve öğretmenlere, Özel Marmara Koleji öğrencileri tarafından hazırlanan ve sunulan seminer ve derslerde de Atatürk, Türk Coğrafyası ve Türk Tarihi hakkında geniş bilgiler verildi. Geleneksel Türk mutfağını da yakından tanıma fırsatını bulan misafir öğrenci ve öğretmenler mutfak saatinde son derece neşeli anlar yaşadılar. İstanbul içinde yapılan şehir gezilerinde ise Ayasofya, Sultan Ahmet, Dolmabahçe Sarayı ve Kapalı Çarşıyı görme fırsatını bulan yabancı öğretmen ve öğrenciler, tekneyle yapılan boğaz turunda ise İstanbul’un eşsiz güzelliğine bir kez daha yakından şahit olma fırsatını elde ettiler.

Misafir öğrenci ve öğretmenler, Özel Marmara Koleji’nin organizasyon konusundaki başarısı ve üst düzey eğitim anlayışından çok etkilendiklerini belirterek, 7 Nisanda Budapeşte’de gerçekleşecek olan proje çalışmasında  buluşmak üzere 12 Mart tarihinde Marmara Eğitim Kurumlarından ayrıldılar.

📆 10 Mart 2010 Çarşamba 12:10   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR