MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş, Genel, Toplum » Eğitim Bir Sen Okul Temsilcileriyle Bir Araya Geldi
Eğitim Bir Sen Okul Temsilcileriyle Bir Araya Geldi


Türkiye’de sivil toplumun güçlü sesi olan, hem ülke genelinde hem de Sultanbeyli’de yetkiyi elinde bulunduran eğitim çalışanlarının gururu Eğitim-Bir-Sen okul temsilcileriyle bir araya geldi.
Toplantıya İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fesih Sönmez, Birikim Dershaneleri Genel Müdürü Cemil Keskin, AGD Sultanbeyli İlçe Başkanı Durmuş Can, İlçe Milli Eğitim Şube Eski Müdürü Celal Gündoğdu ile çok sayıda önemli isim katıldı.
Sultanbeyli’de tüm okullarda temsilcisi bulunan Eğitim-Bir-Sen temsilcileriyle gündemi değerlendirdi. Okul temsilcilerini yetkilendirerek her birine sendika genel başkanı gözüyle bakan sendika, temsilcilerle sık sık bir araya gelerek ekip olmanın önemini bir kez daha ortaya koydu. Toplantı yaklaşık 80 kişinin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda gündemi değerlendirmenin yanında gelecek dönem yapılacak faaliyetler değerlendirildi ve yol haritası belirlendi.
Toplantıya katılarak selamlama konuşması yapan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fesih Sönmez, Eğitim-Bir-Sen’in yaptığı çalışmaları takdir ettiğini ve bu çalışmaların sadece eğitim camiası değil tüm ülkeye büyük katkılar getirdiğini ve getireceğini söyledi. Birikim Dershaneleri Genel Müdürü Cemil Keskin de bir selamlama konuşması yaparak;”Kardeş kuruluş olarak kabul ettiğimiz ve geçmişte bir ve beraber önemli işler yaptığımız ve yapacağımız bu camianın böylesine güzide insanlarıyla bir arada bulunmaktan duyduğum memnuniyeti ifade ediyorum.”dedi.
Eğitim-Bir-Sen ve AGD’nin her yıl geleneksel olarak düzenledikleri sevgili peygamberimizin veda hutbesini en güzel okuma yarışmasının bu yıl yapılacak uygulamalarının da tanıtımı yapıldı. Eğitim-Bir-Sen ve Anadolu Gençlik Derneği’nin aynı ortak değerleri paylaştığını ifade eden AGD İlçe Başkanı Durmuş Can, böyle bir çalışmayı beraber yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Sultanbeyli Memur-Sen Eğitim-Bir-Sen ve İlçe Başkanı Murat ŞİT, konuşmasında birlik ve berberlik vurgusu yaptı. İlçedeki tüm sivil toplum ve eğitim kuruluşlarıyla işbirliği içerisinde çalıştıklarını ifade eden ŞİT, “Hak uğruna kader birliği yaptığımız bu kıymetli dostlarımızla bir arada bulunmaktan dolayı büyük memnuniyet duyuyorum. Böylesine nitelikli bir çoğunluğa ev sahipliği yapmış olmak bizi gururlandırdı. Bizler gönüldaşlarımızla yoldaş olanlardanız. Hak uğruna haksızlığı beraber göğüs germek için biriz ve beraberiz. Sendikal düşüncede birlik vardır. Bir olunan yerde diri olunur. Bu amaçla bizler kardeşlik bilincimizin pekişmesi için bir araya geliyoruz. Bizler biliyoruz ki uhuvvet olmadan vahdet olmaz. Bu birlikteliklerin hepsi bunun içindir.” dedi. ŞİT ayrıca, sendika olarak yaptıkları çalışmalardan bahsederek konuşmasına son verdi.
Toplantıda görüş ve düşünceler paylaşıldı. Temsilciler eğitim alanındaki mevcut sorunlar ve gelişmelerle ilgili düşüncelerini dile getirdi.  Gelecekte yapılacak çalışmalarla ilgili görüşler ortaya kondu. Toplantı dilek ve temennilerle son buldu.

📆 20 Şubat 2014 Perşembe 16:43   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR