MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » ( KARKON ) 2.Olağan Genel Kurulu yapıldı
( KARKON ) 2.Olağan Genel Kurulu yapıldı


Özelikle Doğu ve Bütün Karadeniz’i kucaklamak üzere Trabzon, Giresun, Ordu, Gümüşhane,  Amasya, Artvin, Rize Çayeli, Kastamonu Dernekler Federasyonlarının bir araya gelmeleri ile kurulan ve Sinop Federasyonunun katılımı ile gelişen Karadeniz Konfederasyonu olağan genel kurulunu Çekmeköy Çamlıbahçe’de sabah kahvaltılı bir organizasyon ile gerçekleştirdi.
Olağan Genel Kurula başta İstanbul Olmak üzere Karadeniz ve yakın şehirlerden çeşitli partilerden adaylar konuk oldular.
Çekmeköy Çamlıbahçe’de gerçekleşen olağan genel kurula Trabzon Milletvekili ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Volkan Canailoğlu, 21.Dönem İstanbul Milletvekili Yücel Erdener,   İstanbul Borusu Eski Başkanı ve Demokratik Sol Parti (DSP) İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Muammer Aydın, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beşiktaş Belediye Başkan Adayı Murat Hazinedar, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ümraniye Belediye Başkan Adayı Sabri Şener, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Maltepe Belediye Başkan Adayı Ali Kılıç, Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Kahyaoğlu, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Namık Sürmen,  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Gül Soysüren,  Demokratik Sol Parti (DSP) Ümraniye Belediye Başkan Adayı Nesim Pakır, Haberciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Bakar, BJK Eski Yöneticisi, Eski Futbol Federasyonu Yöneticisi Affan Keçeci,Berlin Rizeliler Dernek Başkanı Mehmet Ekşi, Demokratik Sol Parti (DSP) Artvin Belediye Başkan Adayı İsmail Akbulut, Konfederasyona Bağlı İl Federasyonlarının Başkanları,  Delegasyonları katıldılar.
Kongrede Divanı Delegasyonun talebi ile Başkan Olarak Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Kahyaoğlu, Divan Katipliğine Haberciler Derneği Başkanı Ethem Bakar, Divan Üyeliğine  Giresun Platformu Başkanı İsmail Serkan Gezmiş seçildiler. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra divan tarafından Konfederasyonun faaliyetleri hakkında konuşma yapmak üzere Genel Başkanı Tahsin Usta mikrofona davet edildi.
Açılış konuşmasında Tahsin Usta kısaca şu konulara değindi, “. Öncelikle kuruluşumuzdan bu güne kadar emeği geçen, hizmet veren tüm tüm federasyon başkan, yönetici ve delegelerimize, katkı yapan değerli iş adamı, bürokrat, milletvekili, basın mensubu, belediye başkan ve yardımcılarına teşekkür ederim. Faaliyet dönemimizde başta İstanbul Valiliği olmak üzer bölgemizde bulunan belediye başkanlarımız ziyaret edilerek fikir alışverişinde bulunulmuş ve iyi ilişkiler kurulmuştur.
Doğu Karadeniz Kalkınma Ajans genel Sekreterliği ile görüşülmüş, Karadeniz Bölgesi için yapılabilecekler ve alternatif ürünler konusunda çalışmalar başlatılmıştır.
Büyük göç veren Karadeniz Bölgesinde hemşerilerimizin ekonomik, sosyal durumlarını, ihtiyaçlarını, eğilimlerine, düşüncelerini öğrenmek üzere örnek ve 1. İl olarak Trabzon merkezinde ve oradan İstanbul’a gelip burada yaşayan hemşerilerimiz üzerinde “Bölgesel Eğilim Araştırması” gerçekleştirdik. Bu çalışmayı kaynak yaratabilmemiz durumunda diğer illerimizde de yapmayı düşünüyoruz.
Karadenizlilerin sporla, özellikle futbolla çok yakın ilişkisi olduğunu biliyoruz. Tüm Karadeniz takımları arasında, sevgi, kardeşlik ve centilmenlik temelinde ilişkiler geliştirmek için gayret sarf ettik. Bu amaçla Trabzonspor’un kongre sürecinde başkan adaylarını İstanbul’a getirerek Bağlarbaşı Kültür merkezinde geniş katılımlı bir toplantı düzenledik.
“Karadeniz Konuşuyor” etkinliklerini başlattık. Bu çerçevede ilk toplantımızı C.H.P Genel Başkanı Sayın Kemal Kılçdaroğlu’nu kahvaltılı bir toplantı ile konuk ederek illerimiz adına düşüncelerimizi paylaştık.Bu organizasyona katkılarından dolayı Maltepe Belediye Başkanlığına teşekkür ederiz.
Diyerek sözlerini tamamladı.
Daha sonra sırayla salonda bulunan çeşitli siyasi partilerden aday olan belediye başkan adayları konuştular.
İlk söz DSP İstanbul büyük şehir belediye başkan adayı İstanbul Barosu eski Başkanı Avukat Muammer Aydın’a verildi Muammer Aydın “ İstanbul’da yaşayan hemşeriler olarak dayanışma konusunda gösterdiğimiz çabaları siyasi manada desteğe gelince göremiyoruz. Bizler siyaset sahnesinde birbirimize destek olmadığımız için adaylık sürecinde büyük sıkıntılar yaşıyoruz.”dedi.
Karadeniz Konfederasyonu kongresine konuk olan Trabzon Milletvekili ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Volkan Canalioğlu “ Trabzon’dan size selam getirdim. Karadeniz Konfederasyonu yaptığı güzel çalışmalar ile bizleri her zaman bir araya getiriyor. Bu önemli birlikteliklerden çok büyük güç doğuyor. Sizler böyle organizasyonlar ile birlikteliğin en güzel örneklerini sergiliyorsunuz. Biliyorsunuz Karadeniz bu ülkenin çimentosu birleştirici unsuru onun için kıymetli çalışmalarınızın bizim için çok değerli olduğunu unutmayın.” Dedi.
Daha sonra MHP Ümraniye Belediye Başkan Adayı Sabri Şener davet edildi. ”  Türkiye son dönemde bölünme tehlikesi ile karşı karşıya bu ülkede topyekün bir mücadele dönemine girdik. Milliyetçi Hareket bu ülkede Türk ırkının ve bölünmez bütünlüğün teminatıdır.” Dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beşiktaş Belediye Başkan Adayı Avukat Murat Hazinedar mikrofona davet edildi.
“SARIGÜL OKULUNDAN MEZUNUM”
Avukat Murat Hazinedar “ Türkiye’nin göz bebeği ilçesi Beşiktaş’ın belediye başkan adayı olarak, yıllarını sivil toplum örgütlerinde geçirmiş bir kardeşinizim, çok zor bir süreçte Türkiye’nin en önemli ilçesine aday oldum. Sarıgül okulundan mezun bir kardeşinizim, sivil toplum örgütlerinde 1986 yılından bu yana hizmetler veren bir kardeşiniz olarak önümüzdeki dönemde hep yanınızda olacağım. Karadeniz Konfederasyonu gerek  yönetim kurulu gerekse de değerli başkanı Tahsin Usta bizim her zaman yanımızda oldu. Bizlerde inşallah belediye başkanlığı nasip olduğunda aynı diyalog’u devam ettireceğiz. “ dedi.
Daha sonra faaliyet raporu gelir gider, oylanrak eski yönetim kurulu ibra edildi. Tahminin bütçe okundu ve kabul edildi. Son olarak Bütün il Federasyonunun katılımları ile yeni yönetim kurulu belirlendi.

karkom 2.kongresi
Dilek ve Temennilerde söz alan 21. Dönem İstanbul Milletvekili Yücel Erdener “ Konfederasyonun başarılı çalışmalarına katkıda bulunacağım, ancak şunu söylemeden geçemeyeceğim, kadınların aranıza olmaması beni üzdü, kadınlar böyle önemli sivil toplum örgütlerinde yer almalıdır.” Dedi.
Daha sonra seçime geçildi. Genel kurula katılan tüm federasyonlar birlikte tek liste oluşturdular. Böylece oluşan yeni Yönetim , Denetim ve Disiplin Kurullarında Tahsin Usta, Sıtkı Ada, Metin Kar, Yılmaz Hüsrev, Tahsin Söğüt, İsmail Aktaş, Hikmet Melek, Halil Düzgün, Nihat Altaş, Tayfun Kahyaoğlu, Mustafa Yeşildağ, Galip Özcan, İsmail Akbulut, İ.Serkan Gezmiş, Vahit Olgun, Süleyman Yeniçeri,  Bülent Tunç, Cemil Candaş, Yıldırım Öztürk, Atilla Yosmaoğlu,  Kemal Bektaş, Turan Yirmibeşoğlu, Salih Zeki Durmuşoğlu, Ethem Bakar, Muammer Aydın, Sabri Çelebi, Hilmi Türkmen başta olmak üzere oluştu.
Kongre divan başkanı Tayfun Kahyaoğlu’nun kapanış konuşması ile sona erdi.

Galeri
📆 19 Şubat 2014 Çarşamba 17:40   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR