MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Ekonomi, Flaş, Toplum » YTÜ’de Endüstriyel Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi Eğitimi

YTÜ’de Endüstriyel Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi EğitimiYıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) ve Warwick Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilen dünyanın en iyi inovasyon, Teknoloji ve AR-GE Programı’nda 2. dönem kayıtları, ilave modüllerle devam ediyor.
Üniversite-sanayi işbirliği konusunda öncü çalışmalarıyla adından söz ettiren Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ), Türkiye’nin sanayi ve ekonomi alanındaki gelişiminin temel kaynağı gözüyle bakılan ‘teknolojik bağımsızlık ve gelişim’ konusundaki eğitimlerine devam ediyor. Bir buçuk yıldır devam eden eğitimler, University of Warwick’in uluslararası başarıya sahip lisansüstü eğitim programını inovasyon ve üretime yön vermek, inovatif girişimci insan kaynağı ihtiyacını karşılamak, finansal ve bilimsel boyutlara hakim profesyonel yetiştirmek amacıyla açıldı.
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin akredite ederek destek verdiği uluslararası bir program olan Warwick programında, sertifika kısmını bitirip master kısmına devam edecek öğrencilerin yanı sıra, 5 Mart 2014 tarihinde başlayacak ‘Technology Management’ modülü ile de yeni dönem kayıt işlemleri açıldı. Programı başarıyla tamamlayan katılımcılar Warwick Lisansüstü Sertifikasını alacak ve master programlarına katılmaya hak kazanacak. Programa, tüm mühendislik dalları, işletme ve iktisat mezunlarının yanı sıra fizik, matematik, kimya gibi temel bilimlerde lisans eğitimini tamamlamış mezunlar ile firmalarda çalışan ve inovasyon ve teknoloji yönetiminde uzmanlık kazanmak isteyenler katılabilecek. Eğitim, Warwick Üniversitesi öğretim görevlileri tarafından İngilizce olarak YTÜ Beşiktaş Kampüsünde verilecek.
Ders konuları şöyle: “Technology Management (Teknoloji Yönetimi), Financial Analysis & Control Systems (Finansal Analiz ve Kontrol Sistemleri), Project Planning and Management & Control (Proje Planlama ve Yönetimi) Innovation (İnovasyon), Service management (Servis Yönetimi), OperationstrategyforIndustry (Sanayi için Operasyonel Strateji), Management of Change (Değişim Yönetimi).”
İSTANBUL (İHA)

 

📆 10 Şubat 2014 Pazartesi 15:29   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR