MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Belediye, Bostancı, Büyükşehir, Erenköy, Flaş, Genel, Göztepe, Manşet, Toplum » Topbaş: “İçerenköy İmar Planını Bize Getirmediler ve İstemediler”
Topbaş: “İçerenköy İmar Planını Bize Getirmediler ve İstemediler”


Kadir Topbaş: “İçerenköy İmar Planını Bize Getirmediler ve İstemediler”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İçerenköy’deki imar sorununa değinerek, “İçerenköy İmar Planını bize getirmediler ve istemediler. Şimdi kalkıp seçim meydanlarında Büyükşehir bir şey yapmıyor diyenleri ben size havale ediyorum” dedi.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Cuma namazını İçerenköy Birlik Camii’nde kıldı. Namazın ardından Kadir Topbaş, cami önünde vatandaşlar ve esnafla buluştu. Burada partililere seslenen Topbaş, İçerenköy’de Büyükşehir Belediyesi ile ilgili iddiaları yalanladı. Topbaş, “Ataşehir Belediyesi, İmar Komisyonumuza gelerek sadece bir tek alan Kayışdağ ile ilgili planlar istedi. Kendisine başkan bu yanlış sonra anlatamazsınız, tamamını ele alalım dediğimde hayır ‘burayı istiyorum’ demiş ve birlik planlama şeklinde yaptırmış. Maalesef 1993 yılında İçerenköy planları yapılmış ve halan var olan yapılar üzerinden yeşil alanlar gösterilerek insanların geleceği karartılmış. Bir imarcı olarak söylüyorum: Böyle bir imar olmaz. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak İstanbul’un tüm belediyelerine halkımıza hizmet vermek amacıyla siyasi ayrım gözetmeksizin, genel sekreter ve yardımcılarımı belediyelere gönderdim. Derdi nedir, ne talep ediyorlar, bizden ne bekliyorlar. Önümüze konmayıp ta şimdi kalkıp seçim meydanlarında Büyükşehir bir şey yapmıyor diyenleri ben size havale ediyorum. Biz ne söylersek yerine getiriyoruz” diye konuştu.
İçerenköy sıkıntılarını tekrar hatırlatan Topbaş, “İçerenköy’ün plan sorunu yanlış bir plan sorunuydu. Mülkiyetleri tapulu olmasına rağmen planlarda yok sayılarak sadece bir boş arazi kabul edilip plan yapıldığı için bu sorunlar var. Bunu ancak biz çözeriz. Getirmediler ve istemediler. Hangi yüzle çıkıp ta ‘Büyükşehir yapmadı’ diyorlar onu da anlamak mümkün değil. ‘Yanlış yapıyorsun’ diyor başkan, sadece Kayışdağ değil, tümünü yapmak lazım. Hayır burasını isterim diyor. Burası öncelikli diyor ve yapılıyor” dedi.

ATAŞEHİR’E 3 METRO HATTI GELİYOR
Ataşehir’in 2 tane çıkış noktaları olduğunu söyleyen Topbaş, “Daha rahat soluk alabilecek bir Ataşehir çıkartabileceğiz. 3 metro hattı geliyor Ataşehir’e. Siz buralara yerleşirken bu metro hatlarını düşünebilir miydiniz? Veya onlar düşünebilir miydi? Birtanesi Ümraniye- Ataşehir Göztepe hattı. 2’incisi Kadıköy- Ataşehir- Sancaktepe-Sultanbeyliği 3’üncü Bostancı- Ataşehir- Dudullu hattı buradan geçiyor. İstanbul’un diğer ucuna gideceksiniz” şeklinde konuştu.
Ataşehir hal alanının başka tarafa götüreceklerini söyleyen Topbaş, Gümrük alanıyla ilgili de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la görüştüklerini dile getirdi.

KADİR TOPBAŞ’TAN SİMİTÇİYE 350 TL
Ataşehir’de seçim çalışmalarına devam eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bir tezgah simit için 350 TL ödedi. Kadir Topbaş seçim otobüsünden ayrıldığı sırada otobüsün önüne gelen bir seyyar simitçinin bütün simitlerini satın aldı. 1 dakika içerisinde simitleri biten satıcı, Kadir Topbaş’a da 6 tane simit verdi. Simitleri karşılığında 350 TL aldığını söyleyen satıcı, “Normalde 4-5 saate bitirirdim. Şimdi 1 dakika bile sürmeden bütün simitlerim bitti” dedi.
İSTANBUL (İHA) –

 

📆 07 Şubat 2014 Cuma 17:33   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR