MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Toplum » Canlı TV Sayesinde Televizyona Mahkûm Değiliz

Canlı TV Sayesinde Televizyona Mahkûm Değiliz 

Gün içerisinde devamlı TV başında kalmamız mümkün değil. TV ekranında oluşan bir haber veya yayınlanan bir programı seyretmek istediğimizde de direkt olarak TV başına geçmemiz mümkün olmayabiliyor. Bu gibi durumlarda ise izleyicinin ihtiyacını direkt olarak Canlı TV siteleri ve uygulamaları görmeye başlıyor.

 

Çok önemli bir haberin yayınlanmasını bekliyorsunuz veya takımınızın aldığı bir stoper için heyecanlı bir bekleyiş içerisindesiniz. Ancak bir sorun var ki işyerindesiniz ve mesai saatleri içerisinde TV izlemek yasak. O zaman yapacağınız şey oldukça basit. Önünüzdeki bilgisayarı açmak ve Google ekranına gelerek Kanal D Canlı izle yazmak. Ve anında karşınıza çıkan Canlı TV izleme sitesi sayesinde 13.00 haberlerini takip etmek, haberi almak, stoperi görmek.

 

Olmadı bir film başlayacak ama eşiniz çoktan kumandayı eline geçirmiş evde maç izliyor. Gidip şimdi ona haydi TV2 kanalını aç demek bir kavganın habercisi olacak. O zaman yapılacak şey oldukça basit. Google açılacak ve gelen arama kutusuna TV2 Canlı izle yazılacak. Sonrasında da açılan site üzerinden kimse ile kavga etmeden film izlenecek, dizi keyfi sürülecek.

 

Günümüzde Canlı TV izleme siteleri veya Online TV İzleme Sistemleri birçok anlamda kullanıcı için bulunmaz bir nimet haline gelmiştir. Gelişen internet teknolojileri sayesinde hızlı bir şekilde, kesintisiz bir yayın ile kullanıcıya ulaşmaya başlayan internet yayınları, anlık olarak isteyen kullanıcıların TV veya TV Kartına sahip olmadan TV izlemelerine olanak sağlamıştır.

 

Bu sistemler sayesinde dilediğiniz an, dilediğiniz yerde bir bilgisayar ve internet ile ek bir donanıma gerek kalmadan TV izlemeniz mümkün hale gelmiş, hantal Televizyonlardan, çanak anten ve uydu alıcılardan kurtulmanızı sağlamıştır.

 

Zaman içerisinde gereksinimlere göre artmaya başlayan Canlı TV ihtiyacı yanında birçok onlinetv sistemini de gündeme getirmiştir. Özellikle ülkemizde son dönemde gündeme gelen sistemler ise IP TV adı verilen sistemlerdir.

 

İnternet üzerinden dağıtımı özel bir sistem ile yapılan IP TV ile kanalları artık sadece izlemek durumunda kalmıyoruz. Durdurma, bekletme, kaydetme, sonra izleme seçenekleri ile daha interaktif bir kullanım imkânı sağlayan IP TV sistemleri yavaş yavaş ülkemizde artmaya başlamış durumda.

 

Ancak İnternet noktasında sağlam bir altyapı isteyen bu sistemler şu aşamada hem ücretsiz olan hem de daha kolay yüklenip izlenebilen Canlı TV Sistemleri kadar tutulmamışlardır. Bunun sebebi ise ülkemizdeki alt yapı yetersizliğidir.

 

Canlı TV sistemleri ücretsiz olmaları ile özellikle ön plana çıkmaya devam etmiş ve gelecek süreçte de edeceklerdir. Çünkü ücretsiz olarak kullanıcıya sunulan her türlü hizmet çok kısa sürede viral anlamda yayılmakta, kullanıcılar dilden dile bu hizmetleri yüceltmektedirler.

 

Ücretli olarak yayına verilen hizmetlerde ise ücret ödeyenlerin yaşadıkları en küçük sıkıntılar bile büyütülmekte ve hızlı bir şekilde karalama kampanyası haline gelebilmektedir. Bu sebeple Ücretli Hizmetlerin ve dolayısı ile IP TV Sistemlerinin büyümesi bir Online TV Sistemleri kadar hızlı ve sağlam olmamıştır.

 

Ancak sistemlerin yavaş yavaş oturması ile pazarda Canlı TV – IP TV savaşları başlayabilir gibi görünüyor. Ücretli ve Ücretsiz olarak birbirinden ayrılacak olan sistemlerde yine de Ücretsiz olarak yayın yapan, her türlü TV kanalını size ulaştıran Canlı TV Sisteminin biraz daha ağır basacağını ve kullanıcıların bu sistemi tercih edeceklerini düşünüyoruz.

 

Elbette ki Canlı TV Sistemleri de bu arada kendilerini geliştirmeye devam edecek, sistemleri hızlandıracak, görüntü kalitelerini arttıracak ve sitelere özel düzenlemeler ile kullanıcılarına daha fazla hizmet sunmaya başlayacaklardır.

 

Şimdiden Ücretsiz Canlı TV ile sizlere de iyi seyirler dileklerimizle.

 

 

 

Etiketler: ,
📆 07 Şubat 2014 Cuma 12:06   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR