MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Büyükşehir, Flaş, Spor, Toplum » İstanbul’a Yepyeni Bir Cimnastik Salonu
İstanbul’a Yepyeni Bir Cimnastik Salonu


 

Burhan Felek Spor Kompeksi içinde yer alan Kubbe Salon tepeden tırnağa yenileniyor. Salon içine sporcuların antrenmanı için iki yumuşak havuz yapılırken, tüm jimnastik malzemeleri sıfırlanıyor.

 

Türk cimnastiğine birçok milli sporcunun yetişmesinde rol oynayan ayrıca birçok ulusal ve uluslar arası şampiyona ve turnuvalara ev sahipliği yapan Kubbe Salon yenileniyor.

 

 

Burhan Felek Spor Kompleksi içinde yer alan ve bir süre önce İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Jimnastik Federasyonu arasında yapılan protokol ile Cimnastik Federasyonu’na devredilen salon baştan aşağıya yenileniyor.

 

 

Salonun içine sporcuların antrenman yaparken sakatlanmaması için iki yeni havuz yapılırken ayrıca salon içinde yer alacak olan tüm cimnastik malzemelerinin ise yenileceği kaydedildi.

 

cimnastik-salonu

 

OLİMPİK MERKEZ OLACAK

 

 

Jimnastik Federasyonu’nun salonu devralmasından hemen sonra yenileme inşaatı başlatılan salonda iki yeni havuz yapılarak sporcuların antrenman sırasında sakatlanması önlenecek. Jimnastik Federasyonu İl Temsilcisi Derviş Çatalbaş, Kubbe Salonun Türk sporunda apayrı bir yeri bulunduğuna dikkat çekerek, “Biz federasyon olarak bu emektar yapıyı daha modern bir hale getirmek için işe sıfırdan başladık. Salon içine özellikle atlama ve trombolin çalışmaları için sporcuların sakatlanmaması adına iki yumuşak havuz yaptık.” dedi.

 

 

Salonun yenilenmesiyle birlikte Türkiye şampiyonalarının yapılabileceği bir hale getirileceğini belirten Çatalbaş, “Salon tamamen olimpik ölçülere göre yeniden dizayn ediliyor. Salon içinde daha önceden yer alan malzemelerin hepsi değiştirilerek sıfırdan monte edilecek. Ayrıca salonun dışı da yeniden programlanarak daha modern ve yaşanılır bir mekan haline getirilecek. Soyunma odaları, duşlar ve kafeterya sporcu ve ebeveynlerinin ihtiyaçlarını karşılayacak bir şekilde yeniden dekor ediliyor” diye konuştu.

 

 

Çatalbaş, salonda en temel işlerinin bittiğini bundan sonra daha küçük işlerin kaldığını ifade ederek, salonun nisan ayına yetiştirileceğini sözlerine ekledi.

 

 

 

Galeri
📆 06 Şubat 2014 Perşembe 10:56   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR