MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Toplum » Ataşehir’de binlerce kadın: “Ekmek de istiyorum gül de” diye bağırdı
Ataşehir’de binlerce kadın: “Ekmek de istiyorum gül de” diye bağırdı


Ataşehir Belediye Başkanlığı’nın düzenlediği “Ekmek de istiyorum gül de” şenliği ile Ataşehirliler 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı.

Ataşehir Belediye Başkanlığı’nın düzenlediği “Ekmek de İstiyorum Gül de” şenliğine katılan kadın-erkek binlerce Ataşehirli 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü çoşku ile kutladı.

Etkinliği izlemeye gelen tüm Ataşehirlilerin belediye görevlilerince birer gül verilerek karşılandığı Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde saat 12.00’de başlayan Ekmek de İstiyorum Gül de Şenliği’ne CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter ile çok sayıda il ve ilçe yöneticisi katıldı.

 Salonu dolduran Ataşehirlilerin alkışları arasında şenliğin açış konuşmasını yapan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, bir ülkenin ekonomik-sosyal ve siyasal yapılanmasında kadınların önemli bir yeri olduğunu vurguladı. Nazım Hikmet’in “Kadın” şiirinden dizeler okuyan Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “her alanda erkeklerle omuz omuza mücadele eden, erkeklerden daha özverili daha mücadeleci olan tüm dünya kadınlarına Ataşehir’den selamlar gönderiyoruz” dedi.

Hazırlanan slayt gösterilerinin ardından konuşan Ataşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdür Vekili Gamze Akkuş İlgezdi’de, Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün tarihsel sürecini anlattı ve belediyenin organize ettiği “Ekmek de İstiyorum Gül de” etkinliğine ismini veren şiiri okudu.

Gazeteci-Yazar İpek Çalışlar’ın “Latife Hanım ve Kadın” konulu söyleşisi ile devam eden Ekmek de İstiyorum Gül de şenliği Ataşehir Folklör Ekibinin çeşitli yörelerden halk oyunları gösterileri ile renklendi.

 

Salonda toplananların ayakta alkışları ile sahneye çıkan “Kardeş Kültürlerin Kadın Sesleri” korosunun konseri ise şenliğe damgasını vurdu. Sahneye çıkan Gamze Akkuş İlgezdi (Türkçe ve Ermenice ) Gülcan Altan (Çerkezce) İlknur Yakupoğlu (Lazca) Peyda Yurtsever (Kürtçe) ezgiler seslendirdi. Yaklaşık 1 saat sahnede kalan Kardeş Kültürlerin Kadın Sesleri korosu salonu dolduranların ayakta alkışları arasında konserini tamamladı.

Verilen kısa ara ve kokteylin ardından Ekmek de İstiyorum Gül de Şenliği Can Şenliği Oyuncularının “Kadın Olmak” isimli oyunu ile devam etti. Saat 16.30 da sahneye çıkan ses sanatçısı Mustafa Özarslan konseri ile saat 18.00’e kadar devam eden şenlikle Ataşehirliler ilkkez Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü birlikte kutladı.

Galeri
📆 08 Mart 2010 Pazartesi 10:45   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR