MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Büyükşehir, Flaş, Kültür-Sanat, Toplum » Sarıkamış Şehitleri “Kar’a Yazılan Türkülerle” Anılıyor
Sarıkamış Şehitleri “Kar’a Yazılan Türkülerle” Anılıyor


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü, Sarıkamış şehitleri anısına “Kar’a Yazılan Türkülerle Sarıkamış Şehitleri” programı düzenliyor.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü tarafından yarın İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda Sarıkamış şehitlerini anma programı düzenleyecek. Ünlü sanatçıların katılacağı programda fotoğraf sergisi, konferans, belgesel film gösterimi ve 6 dilden oluşan bir konser yer alacak. Sanat yönetmenliğini Recep Ergül’ün yaptığı programda, Sarıkamış üzerine yaptığı çalışmalarla bilinen Prof. Dr. Bingür Sönmez konferans verecek. Gecede Orhan Gencebay’ın “Vatan Sağolsun” adlı klibi ilk kez seyirciyle buluşacak.

 

 

 

sarıkamıs-sehitleri

 

 

Zara, Sümer Ezgü, Gökhan Güney, Selim Bölükbaşı, Yadigar Altay ve Şahin Arıkan da, Sarıkamış şehitleri üzerine söylenmiş Türkçe, Gürcüce, Çerkesce, Kürtçe, Lazca ve Arapça türküler seslendirecek.
Sinema sanatçısı Oktay Kaynarca’nın asker mektubu ve şiir okuyacağı programda, ünlü hafız ve mevlithan Amir Ateş ise şehit ilahileri seslendirecek. 60 kişilik Üsküdar Musıki Cemiyeti Korosu da Yemen’den Sarıkamış’a gelen askerler için şef Yıldırım Bekçi yönetiminde yemen türküleri seslendirecek.
Katılımın ücretsiz olacağı “Kar’a Yazılan Türkülerle Sarıkamış Şehitleri” programı yarın saat 19.00’da başlayacak.

İSTANBUL (İHA)

 

Galeri
Etiketler: , ,
📆 17 Ocak 2014 Cuma 12:34   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR