- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Ücretsiz Soroban Mental Aritmetik Eğitimi


 

Caddebostan Kültür Merkezinde, Kadıköy Belediyesi Gönüllüleri ve Nippon Soroban ortak projesi ile ücretsiz Soroban ‘Mental Aritmetik’ Eğitimi düzenlenecektir.
Eğitimler Pazar günleri Saat: 14:00 – 15:40 arasında yapılacaktır. 19 Ocak 2014 Pazar günü başlayıp, 1 Haziran 2014 Pazar günü sona erecektir.

 

Kaliteli eğitim verebilmemiz ve hızlı ilerleyebilmemiz için: kontenjanı 10 kişi ile sınırlıdır ve ilk öğretim 3-4. sınıflar ve Orta öğretim 1. sınıflar katılabilecektir.

 

Değerlendirmeler başvuru sırasına göre yapılacaktır.

Soroban çalışırken, görme, dokunma ve duyma gibi farklı duyuların aktif bir şekilde çalıştırması, beyine gelen bu uyarıların koordine edilerek düzenlenmesi, hızlı bir değerlendirme sürecine girilerek bir cevap oluşturulması beyin için mükemmel bir egzersiz sağlamaktadır. Beyin egzersizleri, güçlü hafıza, hızlı algılama, hızlı problem çözebilme yeteneklerini beraberinde getirir. Bununla birlikte Soroban öğrenmek ve kullanmak aritmetik becerilerin gelişmesini ve matematiksel işlemlerin kolaylıkla yapılmasını sağlar.
NipponSoroban, Türkiye’de Japon ‘NihonShuzanNouryokuKenteiKyoukai’ye bağlı olarak Soroban Japon Mentalaritmetrik eğitim ve sınav sistemini uygulamaktadır.