MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Dünyadan, Manşet, Toplum » Afrika’nın toprağı Anadolu’nun suları ile hayat buluyor
Afrika’nın toprağı Anadolu’nun suları ile hayat buluyor


 

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Orta Afrika ülkesi olan Çad’da açtığı 20 yeni su kuyusu ile Afrika’ya yine umut oldu. Dernek ayrıca 280 hisse adak kurbanı da keserek birçok çorak toprağın yeşermesine neden oldu.

 

BİNLERCE İNSAN SU’YA KAVUŞTU

 

Wagal, Ndjobdi, Mandalia ve Mandjafa gibi bölgelere açılan su kuyuları binlerce insanın temiz ve sağlıklı suya kavuşmalarını sağladı. Su kaynaklarının oldukça yetersiz olduğu ve temiz su kaynağının ise hemen hiç olmadığı bölgelerde açılan su kuyuları nedeniyle bölge halkı da Anadolu halkına teşekkür etti. Açılışta hayırseverlere bol bol dua eden köylüler zaman zaman gözyaşı da döktüler.

afrika-topragi-anadolu-sulariyla-hayat-buluyor

 

CANSUYU EKİPLERİ ÇAD’A UMUT OLDU

 

280 hisse adak kurbanı kesilmesi ve 20 su kuyusu açılışına iştirak ederek zorlu ve meşakkatli bir çalışma yapan Cansuyu Derneği’nin Orta Afrika bölgesi ekibi Çad’dan sonra Kamerun’a da geçerek orada da çeşitli faaliyetler yapacak.

 

KUYULARA HAYIRSEVERLERİN İSİMLERİ VERİLDİ

 

Açılan su kuyularına ise şu isimler verildi; Fiseblilillah Vakıftır Hayratı, Hacı Gülşen Ayaz Hayratı, Nimet Sabancı Hayratı, Merhum Abdülrezzak Attal Hayratı, Cansuyu Derneği İzmir Temsilciliği Hayratı, Hacı Celil Erat Hayratı, Murat Akyüz Hayratı, Ümmü Abdullah Bint Uğur Hayratı, Ahmet Şakire Şapoğlu Hayratı, Tuzla İmam Hatip Öğrencileri Hayratı, Ahmet ve Mustafa Doğan Hayratı, Tahir Bingöl Hayratı, Merhum Musa Kazım Özal Hayratı, Merhume Nesrin Özal Hayratı, Saime Özal Hayratı, Seyit Balcı Hayratı, Yusuf Beyazıt Hayratı, Merhum M. Ali, Enes – Işık Gökmen, Ali – Hatice Poyraz Hayratı, Mehmet Irmak Hayratı ve Cansuyu Gönüllüleri Hayratı.

 

Galeri
📆 30 Aralık 2013 Pazartesi 15:21   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR