MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Manşet, Toplum » Kadıköy’de plastik poşet yasağı başlıyor
Kadıköy’de plastik poşet yasağı başlıyor


Selami Öztürk ve Tülin Şahin Çevre Dostu Torba dağıtıyor.Doğada yok olmaları uzun yıllar süren, çevre kirliliğinin en büyük kaynaklarından biri olan plastik poşetlerin kullanılmasının yasaklanması için Kadıköy Belediye Meclisi’nden karar çıkartan Kadıköy Belediyesi, yasağın başlayacağı 1 Mart 2010 pazartesi günü tanıtım ve basın toplantısı yapıyor.

Kadıköy’de alış-verişlerde naylon poşet kullanılmaması ve naylon poşet yerine kâğıt – bez torba file ya da doğada çözünebilen çevre dostu bio-bozunur poşet kullanımının sağlanması için örnek bir adım atan Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, çevre dostu sanatçılarla birlikte Tarihi Çarşı’da alış-veriş yapan Kadıköylülere çevre dostu bez torba dağıtacak.

“Plastik Torbaya Hayır, Çevre Dostu Torba kullanıyoruz” sloganıyla harekete geçen Kadıköy Belediyesi, yeni uygulamayı 1 Mart 2010 da başlatıyor. Kadıköy Belediyesi Şehremaneti Binası’ndaki tanıtım toplantısında Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, çevre korunması için ilk kez atılan bu önemli adımın ayrıntılarını katılımcılarla paylaşarak, plastik torba yerine bez torba ya da file kullanma çağrısı yapacak.

Kampanyanın afiş ve bilbordlarında bez torbalı resimleriyle yer alan ve çevre dostu torbalar kullanan ünlü Top Model Tülin Şahin de katılacağı toplantıya,  Kadıköylü sevilen sanatçılar Müjdat Gezen ile Sunay Akın, bilbordlardaki fotoğrafları gönüllü çekerek kampanyaya destek veren fotoğraf sanatçısı Zeynel Abidin Ağgül de katılımlarıyla güç verecekler.

Sivil toplum kuruluşlarının, bez torba kullanan çeşitli firmaların temsilcilerinin katılacağı basın toplantısının ardından Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, kampanyanın yüzü ünlü Top Model Tülin Şahin ile Kadıköy Tarihi Çarşı’da alış-veriş yapan vatandaşlara belediyenin hazırlattığı çevre dostu bez torbalardan dağıtacak.

TARİH: 1 MART 2010 Pazartesi

SAAT: 14.00

YER: Kadıköy Belediyesi Tarihi Şehremaneti Binası (Kadıköy Beşiktaş Vapur İskelesi Karşısı)

Galeri
Etiketler: , , , , ,
📆 26 Şubat 2010 Cuma 15:23   ·   💬 3 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Kadıköy’de plastik poşet yasağı başlıyor” için 3 cevap

 1. MEHMET YALÇINDERE dedi ki:

  Kadıköy Belediye Başkanı ve meclis üyelerinin bu kararı ile BİLGİ KİRLİLİĞİ oluşturmaktadır. 30 Mayıs 2009 tarihinde İstanbul’da yapılmış “Yarışmada, ‘plastik çözümün bir parçasıdır’ tezini savunan öğrenciler, her alanda kullanılan plastiğin alternatifsiz hale geldiğini ve hayatımızı bu kadar kolaylaştıran bir üründen vazgeçmemek gerektiğini vurguladı. Öğrenciler, plastiğin yanlış kullanımından insanların sorumlu olduğunu, suçlu olarak plastiğin ilan edilemeyeceğini belirterek bilinçli kullanımın ve eğitimin önemine dikkat çektiler.” özetini paylaşarak SAĞLIK BİLGİ vereceğimi düşünüyorum. Belediyenin yanlış kararını düzeltmesini diliyoruz.
  Başarılı çalışmalarını bilimsel gerçeklerle yürüttüğünü düşündüğümüz kişi, kurum ve kuruluşlarımız SOSYAL SORUMLULUK bilinciyle tarafsız davranmalarını da bekliyoruz.

 2. suna dedi ki:

  senelerdir plastik torbaya karşıyım.çok sevindim.
  bakalım devam edilecekmi.
  bez torbayı temiz tutmak çok zordur.
  plastik kullan at ya alıştı herkez rahata.
  hayırlısı.

 3. nesligül dedi ki:

  çoğunluğa ulaşabilmek için poşetleri evlere dağıtmanız gerekiyor bir çok kimsenin haberi bile olmamış bez torba dağıtımından kimiside stok yapmış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR