MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Caddebostan, Flaş, Kozyatağı, Kültür-Sanat, Toplum » Ustadan Tükenmez Kalem Mucizesi
Ustadan Tükenmez Kalem Mucizesi


 

Resim Sergisi tekrar İstanbul’da

 

Ressam Erkan Gürkan, hayatını adadığı kendine has tükenmez kalem tekniği resim çalışmalarını 14 Ocak 2014 tarihinde bir kez daha İstanbul’da sanatseverlerle buluşturacak.

 

Erkan Gürkan’ın, 2011 sezonunda Kadıköy / Kozyatağı Kültür Merkezindeki sergisini gezen Kadıköy Belediye Başkanı Av. Selami Öztürk çok etkilenmiş ve “daha çok sanatseverin bu eserleri görebilmesini sağlamalıyız” diyerek sanatçıdan serginin tekrarını istemiştir.

 

14 ocak 2014 Salı günü saat 16.00’da düzenlenecek kokteylle açılacak serginin bu seferki adresi Caddebostan Kültür Merkezi olacak. Kadıköy Belediyesinin destekleriyle açılacak Sergi 26 Ocak 2014 tarihine kadar sanatseverler tarafından gezilebilecek.

erkan-gurkan-ckm

 

SANAT ÇEVRELERİ İNANILMAZ İLGİ GÖSTERİYOR

 

Sanatçının bu aykırı tekniği nedeniyle büyük ilgi gören ve resim sanatına yeni bir yorum getiren sergileriyle ilgili değerlendirme yapan Ressam Erkan Gürkan, “ Sergilerimde, Sanat çevreleri eserlerime ve tekniğime inanılmaz ilgi gösteriyor. Resim sanatında bir ilki başarmak onur verici. Caddebostan Kültür Merkezinde açacağım sergime tüm sanat severleri davet ediyorum. Göreceklerine inanamıyacaklar” dedi.

 

AYKIRI BİR TEKNİK KULLANIYOR

 

Ressam Erkan Gürkan, eserlerini aykırı bir teknikle oluşturuyor. Resim kağıdı ve siyah bir tükenmez kalem dışında hiçbir malzeme kullanmadan çalışan Erkan Gürkan, bazı eserlerini, bir milyonu aşan kalem darbesiyle tamamladığını söyledi. Gürkan’ın eserleri arasında Mustafa Kemal Atatürk’ün portreleri, İstanbul, İzmir ve Antalya’dan manzaralar ile çeşitli doğa ve portre çalışmaları yer alıyor.

 

 

 

 

 

 

Galeri
📆 20 Aralık 2013 Cuma 10:18   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR