MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş, Toplum » İhlas Koleji’ne Kültür Bayrağı
İhlas Koleji’ne Kültür Bayrağı


İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından her yıl yapılan değerlendirmeler sonucu verilen “Kültür Bayrağı”na Özel Bahçelievler İhlas İlkokulu ve Ortaokulu layık görüldü.
İstanbul genelinde toplam 11 okulun almaya hak kazandığı Kültür Bayrağı için İstanbul Lisesi’nde tören yapıldı.
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız’ın katılımıyla geçekleştirilen törende ödül kazanan okulların yöneticileri hazır bulundu. Özel Bahçelievler İhlas İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Server Gürsoy Kültür Bayrağı’nı Milli Eğitim Müdürü Yıldız’ın elinden aldı.
Okul yöneticilerini makamında ağırlayan Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, müdürlük olarak birçok projeye imza attıklarını birçoğunu da hayata geçirdiklerini söyledi. Kültür Bayrağı projesini en önemli projeler arasında gördüklerini belirten Yıldız, “Öğrencilerimizdeki güven duygusunun gelişmesinde ilgi ve yeteneklerinin görülmesinde bu proje vesile olmaktadır.” dedi.
Projenin okulları kültürel faaliyetlere ve yarışmalara katılmaya teşvik ettiğini vurgulayan Yıldız, projenin başarıya ulaşmasında emeği geçen öğrencilere, öğretmenlere ve yöneticilere teşekkür etti.
Okul olarak kültürel faaliyetlere katılmayı bir sorumluluk olarak gördüklerini belirten okul müdürü Server Gürsoy, okulun görevlerinden birinin de sosyal, kültürel ve sportif çalışmalara önem vermek olduğunu söyledi. Evrensel değerlerin yanı sıra milli ve ahlaki değerlerinde okullar yoluyla yeni nesillere aktarıldığını ifade eden Gürsoy, “Okullar geçmişten geleceğe kültür aktarıcılarıdır.”dedi. Gürsoy son olarak yeni nesillerin kültürel saldırılar karşısında dik durmasının bu nesillerin kendi kültürlerini bilmesi ve geliştirmesiyle mümkün olacağını dile getirdi.
Yıldız ve okul yöneticileri programın sonunda beraber fotoğraf çekimine katıldılar.

 

İSTANBUL (İHA)

 

Etiketler:
📆 18 Aralık 2013 Çarşamba 11:34   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR