MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Belediye, Flaş, Kültür-Sanat, Toplum » Başbakan Erdoğan Mevlana’nın ‘Vuslat Gecesi’ Törenine Katılacak
Başbakan Erdoğan Mevlana’nın ‘Vuslat Gecesi’ Törenine KatılacakMevlana Celaleddin-i Rumi’nin 740. ölüm yıldönümü olan Şeb-i Arus törenleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşecek.
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla bugün Ataşehir Ülker Sports Arena’da, 2. kez gerçekleşecek olan Şeb-i Arus törenine, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan katılacak. Sunuculuğunu Ertem Şener’in yapacağı gecede, tasavvuf müziğinin usta ismi Sami Özer’in yorumlarına ünlü sanatçılar, Alişan ve Kutsi eşlik edecek. Tokhayder (Tokad-i Hayreddin, Sürmeli Muhiddin, Ahmet Bolevi Tasavvuf Yolu Derneği) himayesinde düzenlenen gece, Mevlevi Ayin-i Şerifi ve Sema Gösterisi ile son bulacak.
Yaşamını, “Hamdım, piştim, yandım” sözleriyle özetleyen tasavvuf felsefesinin büyük alimi Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin, “Şeb-i Arus” yani “düğün gecesi” olarak nitelediği ölümü vesilesiyle Konya’da düzenlenen törenlere, dünyanın dört bir yanından gelen yoğun ziyaretçi talebi, törenleri İstanbul’a taşımıştı.
İSTANBUL (İHA)

📆 13 Aralık 2013 Cuma 12:32   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR