MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Manşet, Toplum » İHA’ya ‘Engelsiz Haber’ Ödülü
İHA’ya ‘Engelsiz Haber’ ÖdülüBaşakşehir Belediyesi, engelli vatandaşların sesini kamuoyuna duyuran basın mensuplarını ödüllendirdi

İSTANBUL (İHA) – Başakşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Engelsiz Haber’ ödül töreninde, engellilerin sesini tüm gerçekçiliğiyle kamuoyuna duyuran İhlas Haber Ajansı (İHA) ödüle layık görüldü. Ödülü istihbarat Şefi Ömer Faruk Aydemir, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın elinden aldı.
Başakşehir Belediyesi, engellilerin sorunlarını ve çözüm önerilerini kamuoyuna en doğru şekilde aktaran basın mensuplarını ödüllendirdi.
İstanbul Fuar Merkezi’nde ‘Engelsiz Yaşam Fuarı’nda gerçekleştirilen ‘Engelsiz Haber’ ödül töreninde engellilerin sesini duyuran İhlas Haber Ajansı (İHA) da ödüle layık görüldü. Ödülü İhlas Haber Ajansı İstihbarat Şefi Ömer Faruk Aydemir, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın elinden aldı.
Başakşehir’in modern bir şehirleşme planıyla kurulan yeni bir ilçe olduğunu belirten Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “Medeni toplumda şehirleşme neyse Başakşehir’de de onu ortaya koymalıyız” dedi.
Uygar toplumların toplum içinde yaşayan dezavantajlı kesimlere pozitif ayrıcalıklar tanıdığını dile getiren Başkan Uysal, “Medeni toplumlarda dezavantajlı grupların diğer toplumdan ayrım olmadan hayatlarını sürdürebilmeleri esas olandır. Başakşehir Belediyesi olarak Özellikle engellilerle ilgili önemli çalışmalar yaptığımızı düşünüyoruz” diye konuştu.
Engellilere yönelik çalışmaların yöneticilerin işi olduğunu ifade eden Uysal, yapılan çalışmaların kamuoyuna duyurulması görevinin de basın organlarına ait olduğunu söyledi.
“Başakşehir’de bir hedefimiz varsa bunu ancak sizlerle gerçekleştirebileceğiz” diyen Uysal, engellilerin sesini topluma duyurdukları için basın mensuplarına teşekkür etti.
Başkan Mevlüt Uysal, konuşmasının ardından televizyon gazete, ajans, internet ve radyoda çalışan basın mensuplarına ödüllerini takdim etti.
Törende, son zamanlarda yenilenen kadrosu ile dikkat çeken Türkiye Gazetesi de ödüllendirildi. Ödülü gazetenin genel yayın yönetmeni Nuh Albayrak aldı.

Etiketler: , ,
📆 06 Aralık 2013 Cuma 14:27   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR