MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Sağlık, Toplum » Ümraniye’deki Su Ürünleri Satış Yerleri Denetlendi
Ümraniye’deki Su Ürünleri Satış Yerleri DenetlendiÜmraniye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ümraniye genelinde faaliyet gösteren su ürünleri satış yerlerini denetledi. Denetimde 3 işyerine ihtar, 1 işyerine idari yaptırım uygulandı.
Ümraniye Belediyesi, Ümraniye Tarım İlçe Müdürlüğü ile müşterek olarak gerçekleştirdiği program kapsamında Ümraniye Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından, ilçe genelinde faaliyet gösteren su ürünleri satış yerlerini titiz bir çalışmayla denetledi. Denetimi yapılan işyerlerinde; işyeri açma ve çalıştırma ruhsat şartlarından olan uygun havalandırmanın olup olmadığı, ürün satışında soğuk hava dolabının bulunup bulunmadığı, ürünün temizlenmesi ile ilgili bölümün ayrı olup olmadığına bakıldı.Yapılan denetimlerin yanı sıra çalışan personelin sağlık karneleri, ürün üzerinde bulunan etiketleri ve ürün faturaları kontrol edildi, şartlara uygun olmayan işletmeler kısa zamanda şartları yerine getirmesi için uyarıldı. Uyarılar neticesinde 3 işyerine ihtar ve 1 işyerine idari yaptırım uygulandı.

HALKIN SAĞLIĞI BİZİM İÇİN HER ŞEYDEN ÖNEMLİDİR
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, yaptıkları denetimlerle halkın sağlığıyla oynayanlara göz açtırmadıklarını söyledi. Zabıta ekipleri tarafından su ürünleri satış yerlerinin sürekli kontrollerden geçtiğini belirten Hasan Can, “Vatandaşlarımızın sağlığı bizim için her şeyden önemlidir” dedi.
Denetimlerin büyük bir titizlikle yapıldığını hatırlatan Hasan Can, “Ümraniyelilerin sağlığı ve huzuru için denetimler periyodik olarak devam edecek” diye konuştu.
İSTANBUL (İHA)

📆 29 Kasım 2013 Cuma 13:50   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR