MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Gezi-Alışveriş, Kültür-Sanat, Toplum » Tepe Nautilus Engelleri Kaldırıyor
Tepe Nautilus Engelleri Kaldırıyor


İstanbul’un iki yakasını buluşturan alışveriş merkezi Tepe Nautilus, engelleri kaldırıyor. Tepe Nautilus, Engellerin Ötesinde Derneği işbirliğiyle 30 Kasım Dünya Engelliler Günü’nde ‘Bremen Mızıkacıları Perküsyon Grubu ve Dostları’ Ritim Gösterisi’ne ev sahipliği yapacak.

Farkındalık yaratarak engellilerin sosyal yaşamın içinde yer almasını amaçlayan ritim gösterisini Engellerin Ötesinde Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Morpınar yönetiminde zihinsel engelli gençlerden oluşan ‘Bremen Mızıkacıları Perküsyon Grubu ve Dostları’ sunacak.

Engellilerin yapamadıkları ile değil, yapabildikleri ile anılmalarına yardımcı olmayı hedeflediklerini belirten Yaşar Morpınar, yaşamın her alanında engellilerin erişiminin kolaylaştırılması için çaba harcamak gerektiğini söylüyor. Toplumun engellilerle ilgili bilgilendirilmesi, aydınlatılması ve topluma bunun için yol gösterilmesi gerektiğine inandıklarını vurgulayan Yaşar Morpınar, özellikle ritim konserleriyle toplumsal farkındalık konusunda önemli adımlar attıklarını ifade ediyor.

Tepe Nautilus etkinlik alanında 30 Kasım 2013, Cumartesi günü saat 14.00’da başlayacak ‘Bremen Mızıkacıları Perküsyon Grubu ve Dostları’ Ritim Gösterisi tüm ziyaretçiler tarafından izlenebilecek.

 

 

📆 28 Kasım 2013 Perşembe 15:16   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR