MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Toplum » Çekmeköy Belediyesi kardeş aile projesini başlattı
Çekmeköy Belediyesi kardeş aile projesini başlattı


Çekmeköy Belediyesi fakir aileler ile varlıklı aileleri bir araya getirmeyi hedefleyen Kardeş Aile Projesi’ni başlattı. Sosyal dayanışmayı artırmayı hedefleyen proje kapsamında zengin aile ihtiyaç sahibi aileye destek olacak. Belediye iki aile arasında köprü olacak.

Projenin tanıtımı için önceki akşam Saklıbahçe Restoranında bir basın toplantısı düzenlendi.

Basın toplantısına Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, ilçe kaymakamı Mehmet Arslan, AK Parti İlçe Başkanı Şahmettin Yüksel, Ağaoğlu Grubun Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Roman Mağazalarının Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Toplusoy, işadamı İrfan Cengiz, Sanatçı Metin Şentürk ve daha birçok yerel yönetici, STK temsilcisi ve iş adamı katıldı.

 

Sosyal dayanışmayı artırmayı hedefleyen proje kapsamında kardeş aileye aylık ödenecek meblağ 300 TL olarak belirlendi. Tahsilât ve ödemeler hiçbir şekilde elden yapılmayıp ağabey aile tarafından kardeş ailenin banka hesabına direk olarak yatırılacak. Elden nakit tahsilâtı yapılmayacak.

İsteyen aileler, kardeş ailelerine gıda, eşya, eğitim ve sağlık yardımında da bulunabilecek.

Hedef iyiliği ve dayanışmayı yaşatmak

Bir sosyal sorumluluk projesi olarak görülen çalışma toplumda unutmaya yüz tutan iyiliği ve dayanışmayı yeniden artırmayı amaçlıyor.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, belediye olarak ihtiyaç sahibi aileler ile durumu iyi olan aileler arasında köprü görevi üstlendiklerini belirtti. Poyraz, “Biz sadece aracı olacağız. Yardıma muhtaç insanlarımıza toplumsal ve insani bir duyarlılıkla yaklaşalım istiyoruz. Bu duyarlılığı sağlamak için Çekmeköy Belediyesi Sosyal ve Kültürel İşler Müdürlüğümüz öncülüğünde sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği içerisinde sürdüreceğimiz çalışmayı başlatmış bulunmaktayız. Tamamen gönüllülük esasına dayanan projemizde yardımda bulunmak isteyen aileye, yardıma ihtiyacı olan ailelerin listelerini sunacağız. Ağabey aile isterse seçtiği kardeş aile ile bir araya gelecek, belki bir Pazar günü çocukları ile birlikte iki aile kahvaltı edecek, isterse sadece seçtiği kardeş ailenin hesap numarasına para yatırmak suretiyle projeye dâhil olabilecek. Tüm hayırsever aileleri, güçleri nispetinde bu projeye dâhil olmalarına davet ediyorum” dedi.

Ağaoğlu Grubun Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu ise “Ağaoğlu grubu olarak projeyi gönülden destekliyorum” dedi.

Programa eşi ile birlikte katılan Metin Şentürk projeyi kalbiyle hissettiğini ve elinden gelen her desteği vereceğini söyledi.

Geceye katılan iş  adamları da projeye destek olma sözü verirken, böyle bir sosyal dayanışmaya vesile olduğu için Çekmeköy Belediyesi’ne teşekkür etti.

Gecenin kapanış konuşmasını  yapan Çekmeköy Kaymakamı Mehmet Arslan projeden duyduğu heyecanı  ve mutluluğu dile getirerek Kaymakamlık olarak biz de varız dedi. Gece, Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın projeye destek verenlere teşekkür plaketi takdiminin ardından sona erdi.

Projeye ünlü yönetmen Osman Sınav da destek veriyor.

Galeri
📆 24 Şubat 2010 Çarşamba 13:13   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Çekmeköy Belediyesi kardeş aile projesini başlattı” için bir cevap

  1. mine cömert dedi ki:

    merhabalar.ben bu proje için çekmeköy belediyesini kutluyorum.bende mağdur ailelerden biriyim.eşimden ayrı ve iki çocuk okutuyorum.kurumsal bir emlak şirketinde sekreter olarak çalışıyorum.evim kira .aldığım maaş bana yetmiyor.mağdur oluyorum.yardımlarınız ve destekleriniz için gerağinin yapılmasını arz ederim.saygılarımla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR